2020 Ofis Tasarım Trendleri | Dinamik Yaşam
2020 Ofis Tasarım Trendleri | Dinamik Yaşam

2020 yılında başlayacak olan ve önümüzdeki on sene boyunca da ofislerde bir modernlik göze çarpıyor. Üretkenlik de bir artış olur ve karlılık olumlu yönde etkilenir.

Özellikle de ortak ve aynı zaman da esnek çalışma alanına sahip olan yerler trendleri geliştirecek olan durumlardır. Bu nedenle de 2020 yılındaki trendler sayesinde çalışanlar için çok daha faydalı olan alanlar elde edilmiş olacaktır.

Hibrit alanlar sayesinde çalışanların ofis içinde daha rahat hareket edebilmeleri ve performanslarının da daha özgür olması elde edilir. Hibrit alanlar çalışanların kendilerini kafeste hissetmelerini engeller ve aynı zaman da kendilerini çok daha değerli hissetmelerini de sağlar.

 

Dinlenme Alanları Hakkında

 

Çalışanların dinlenerek enerji toplamalarına yardımcı olan bir alandır. Gün boyunca iş yerinde bulunan çalışanlar enerjilerini geri toplamak için dinlenmeye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle de dinlenme odaları kapının kapatılması ile birlikte sessiz bir ortamın oluşmasını sağlar. Kişilerin yoga ya da meditasyon yapmalarına imkân tanıyan odalardır.

Kitap okuma alanları veya huzur bahçeleri kişilerin kafalarını toplamalarına ve nefes almalarına yardımcı olur. Bu dinlenme alanında geçirilen zamanın ardından çalışanlar çok daha fazla işlerine adapte olurlar. Bu sayede herhangi bir proje de ya da herhangi bir iş de çok daha başarılı bir hale gelirler. Bu nedenle de dinlenme alanları oldukça önemlidir.

 

Renkler Oldukça Önemli

 

Modern bir görünüm elde etmek için şirketin renklerinin kullanılması oldukça önemlidir. Bu sayede şirket logosuna uyumlu şık ve aynı zaman da modern bir tasarım elde etmek için dekoratif yastıklar ya da renkli mobilyalar da tercih edilmelidir. Yumuşatılmış olan renklerin arasında bir renk patlaması elde edilerek de şık bir tasarım sağlanabilir. Koyu renklerin tercih edilmesi hem müşteriler için hem de çalışanlar için boğucu bir ortamın oluşmasına neden olabilir.

 

Bu nedenle de renk tercihlerinin mümkün olduğunca açık renklerden oluşması gerekir. Logo ile de iç tasarımın uyumlu olması durumunda hem müşterilerin hem de çalışanların aklında çok daha kalıcı bir hale gelmesi sağlanmış olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz