Alman Arabaları Neden Daha Çok Tercih Ediliyor
Alman Arabaları Neden Diğerlerine Göre Daha Çok Tercih Edilmektedir

Günümüzde piyasada birçok araç görmektedir. Fakat araç kullanıcıları yeni bir araç alacağı zaman genel olarak Alman araçlarını daha çok tercih ediyorlar. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi de bu araçların tarihlerinin 1886’ya kadar dayandıkları göz önünde bulundurulduğunda diğer markalardan daha tecrübeli olduklarını ve bu tecrübenin ürünlere nasıl yansıdığı görülmektedir.

 

Günümüzde Ülkemizde Kaç Adet Alman Markası Kullanılıyor Ve Bunlar Nelerdir

 

Günümüzde ülkemizde Audi, Bmw, Mercedes Benz, Volkswagen, Seat, Skoda, Porsche ve Opel olmak üzere toplam 8 markadan oluşmaktadır. Markaların tarihlerine bakıldığı zaman aslında hepsinin bir şekilde birbirleri ile alakalı oldukları görülmektedir. Örnek olarak Audi markası. II. Dünya savaşı zamanında Audi fabrikaları bombalanarak üretim yapılamaz hale gelmişti ve savaş sonrasında da Audi’nin üretim yaptığı fabrikalar Sovyet Rusya’nın kontrolündeki topraklarda kalmışlardı. 1959’da bir yatırımcı sayesinde üretime yeniden başlamak üzereyken tamamen Mercedes Benz’e satıldı.

O dönemlerde markanın adı aslında Auto Union olarak geçiyordu ve Mercedes yetkilileri Auto Union’ı satın alarak markanın yapacaklarının değil de asıl olarak yeni hazırlanan son teknoloji fabrikalarının peşindeydi. Lakin buna rağmen Auto Union’a yeni araç üretmek için izin veren Mercedes Benz satın aldıkları firmadan pek de memnun değildi. Bu nedenden ötürü Auto Union şirketinin tamamını 1965 yılında Volkswagen’e satıldı.

1968 yılında ilk olarak Audi 100 modeli üretilmiştir. Burada görüldüğü üzere üç markanın ne kadar ezeli rakipler olsa da en başlarda birbirleri ile ne kadar alakalı oldukları görülmektedir. Ve günümüzde Audi diye bir marka görülebiliyor hatta bu marka araçlara sahip olunabiliyorsa bunu sanırım Volkswagen markasına borçluyuz.

 

Alman Araçları Kaliteli Ve Diğer Markalardan Üstün. Peki Bu Markalar Ne Kadar Ulaşılabilir 

 

Evet günümüzde kullanılan bu araçlar ne kadar iyi olsalar da bir o kadar da pahalı olmaktalar. Malum bu firmalar bu araçları üretirken işçilik ve yüksek kaliteden kaçmazken fiyatları da aşağı da tutmaları pek de doğru olmaz. Buna ek olarak ülkemizde olan vergilendirmeden kaynaklı olarak söz konusu araçların fiyatını ateş pahası olarak müşterilerin karşısına çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz