Android İçin En İdeal 5 Rom | Dinamik Yaşam
Android İçin En İdeal 5 Rom | Dinamik Yaşam

Sizler için en iyi 10 ROM’u derledik.Geliştirme yeteğine izin veren bu ROM’lar sayesinde istediğinizi yapabileceksiniz. Genel olarak insanların android cihazların 2 yıl sonra desteğini kesmesi üzerine, ROM kurmaya yönelimleri artmaktadır. Kullanım kolaylığı açısından hangisini seçeceğinizi karar veremediyseniz bu yazımız tam size göre:

 

1) SlimRoms

 

Hafif ve işlevsel ROM olan SlimRoms sizlere kolay erişebilirlik ve kullanım sağlayacaktır.En önemli özelliklerinin başında Slim Recents ve Slim PIE’nin dahil olmasıdır.Basit ve minimalist bir ROM türüdür.

 

2) Resurrection Remix

 

Cihazınızın sahip olduğu onlarca özellik hakkında bilgi sahibi olmanız açısından Resurrection Remix’ten daha iyisi yok.En özel ROM’lardan biri olan Resurrection, uzun süredir piyasa da ve çok fazla insan tarafından kullanılıyor. ROM’un altyapısını AOSP, SlimRoms, LineageOS ve Paranoid Android oluşturuyor.

 

3) Paranoid Android

 

Tüm zamanların en beğenilen ROM’larındandır. Hover moduna sahip bu ROM, kullanıcıya herhangi bir ekran üzerinden bildirimlerini görüntülemesine ve etkileşime girmesine olanak sağlıyor.Projenin çoğu özelliğini ise Google üstleniyor.

 

4) AOSP EXTENDED

 

AOSP ROM adını kaynağından almaktadır.Doğrudan bu kaynak kodundan oluşturulmuştur. Kullanıcıya rahat ve sorunsuz deneyim sunar. Durum çubuğu, kilit ekranı gibi birçok Android ayarlarını değiştirmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

5) ViperOS

 

Kaynağını ASOP Gerrit’ten alan bir diğer ROM’da ViperOS’tur. İsmini Android Nougat 7.1 lansmanında duyurduğu için ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Batarya ve performans arasında süper bir denge kuruyor diyemeyiz. Ancak son güncellemesi ile pil sorununa çözüm bulan ViperOS,inanılmaz pil gücü ve stok ROM karışımı olduğu söylenebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz