Aşırı Soğuklarda En Çok Tercih Edilen Giyim Seçenekleri
Aşırı Soğuklarda En Çok Tercih Edilen Giyim | Dinamik Yaşam

Aşırı soğuklarda en çok tercih edilen kıyafet kategorileri içerisinde kalın dış giyimler ilk sırada yer alır. Kaban, palto, manto, ceketler öne çıkarken bazı aksesuarlar da bu kıyafetleri tamamlamaktadır. Eldiven, atkı, şapka ve bere gibi insanı ısıtacak ve dış giyimi de tamamlayacak aksesuarlar son derece önem taşımaktadır.

İçi yünlü pelüş kabanlar hem şık hem de sıcak tutan dış kıyafetlerdir. Daha iddialı giyimlerden hoşlanan, dinamik bir stile sahip olanlar ise tercihini deri ceketlerden yana kullanacaktır. Deri ceketler, kadın ve erkek, her iki cinsin de rahatlıkla kullanacağı kıyafetler arasındadır. Deri ceketleri tamamlayan bir diğer unsur da deri eldivenlerdir. Tarz yaratmak isteyen ve genç bir giyim stiline sahip olanlar ise deri takımları botlarla tamamlamaktadır.

 

Paltolar ve Kabanlardaki Şıklık

 

Palto ve kabanlar, kışın ve sonbaharda en çok tercih edilen kıyafetlerdir. Kaban ve ceketlerle de şıklık yaratmak mümkündür. Erkekler için de en az kadınlar kadar değişik tarzda kabanlar yer almaktadır. Klasik önden düğmeli kabanlar, takı elbise ile bütünlük sağlayacaktır. Hafta sonları için önerilen kalın şişme kabanlar, yürüyüş ve günlük yaşamda son derece rahat kullanılacak tasarımlardır.

Kadınlar için çok fazla dış giyim seçeneği yer alır. Yakası kürkü palto ve kabanlar, hanımların tercih ettikleri klasik dış giyim türleri arasındadır. Ayrıca pelüş kabanlarda da farklı desen ve kalıplar söz konusudur. Daha genç bir stili yansıtan pelüş kabanlarda renk değişkenliği oldukça fazladır. Leopar desenli kabanlar, son yıllarda çok fazla talep gören kıyafetler arasındadır.

Kürkler geçmişten bu yana kadın giyiminde soğuk havaların vazgeçilmez birer tercihidir. Çevreci yaklaşımlar ve hayvan haklarına olan duyarlılık gereği, suni kürk kullanımı yaygınlaşmıştır. Krem, bej, camel, siyah ve kahverengi gibi palto tonları kadar, daha canlı renkleri de son dönemlerde görmek mümkündür. Nefti, kırmızı ve mavi tonları da talep gören renkler arasındadır.

 

Soğuk Havaların Vazgeçilmezi Hırka ve Kazaklar

 

Soğuk havaların vazgeçilmezi, hırka ve kazaklardır. Hırkaların kullanım alanı oldukça fazladır. Ilık bahar aylarında da kullanımı yaygındır. Gömlek üzerine giyilen uzun ya da kısa tarzda hırkalar, kıyafeti tamamlamaktadır. Uzun hırkaların tunik şeklinde kullanımı sıkça görülür. Bu hırkalar, pantolon ve kalın tayt üzerinde spor durabildiği gibi kalem eteklerin üzerinde de klasik bir duruş sergilerler. Kazaklarda da ince trikolar kadar kalın örgü desenli farklı motifleri görmek mümkündür. Degaje yaka ya da balıkçı yaka kazaklar kış aylarının vazgeçilmez kıyafetleridir.

 

Kıyafeti Tamamlayan Detaylar

 

Kıyafeti tamamlayan detaylar arasında, kabanlarla uyumlu tonlarda seçilen bere ve atkılar gelecektir. Eldivenlerde de farklı modelleri görmek mümkündür. Özellikle, bere ve atkıların takım halinde giyilmesi son derece hoş duracaktır. Kazak içlerine bağlanacak uygun renkte fularlar da kıyafeti tamamlayan unsurlardandır.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz