Badem Göz Estetiği Nedir | Dinamik Yaşam
Badem Göz Estetiği Nedir | Dinamik Yaşam

Yaşlanmaya bağlı olarak özellikle yüzde deformasyonlar oluşur.  Sarkma ve kırışıklıklar öne çıkar.  Gözler ise yaşlanma belirtilerini en fazla gösteren organlardır.

Yaşa bağlı olarak gözlerde cansızlık yorgun bakışlar enerjinin düşük olduğunu gösteren bakışlar ve göz kapağındaki sarkmalar sebebiyle estetik görüntü bozulur.  Bu durumda badem göz estetiği denilen uygulama devreye girer.

Badem göz estetiği özellikle son yıllarda hastalar tarafından çok fazla tercih edilen bir operasyondur.  Birçok yapılma biçimi vardır.  Bazı durumlarda yüz germe ile birlikte yapılmakta,  bazı durumlarda ise gözün alt kısmından kesi yapılarak doku ile birlikte kaldırılmaktadır veya üst göz kapağı ameliyatı ile birlikte gözlere yandan hafif kesi yapılarak yukarıya doğru kaldırılma işlemidir.

 

Badem Göz Estetiği Neden Yapılır?

 

Özellikle son yıllarda göz estetik uygulamalarına badem göz estetiği de eklenmiştir.  Gözler ifadeyi yansıtan organlardan biridir.  Yaşa bağlı olarak göz kapağındaki sarkma ve gözdeki yorgunluk bakışı görsel olarak insanı yaşlı gösteren bir durumdur.  Badem göz ameliyatında sarkma,  kazayağı gibi sorunları ortadan kaldıran ufak operasyonlardır.

 

Göz kapağı estetiği yani badem göz estetiği ile yüze ve bakışlara canlılık gelir.  Dolayısıyla bu canlı bakışlar insanı daha genç gösterir.  Badem göz estetiğinin diğer bir avantajı ise kalıcı bir ameliyat olmasıdır.  Yapıldıktan sonra hasta uzun yıllar yeni bir operasyona gerek kalmadan kullanabilme olanağına sahiptir.  Operasyon sonucunda bakışlardaki derinlik artar ve enerji olumlu anlamda geri gelir.

 

Badem Göz Estetiği Öncesinde Neler Yapılır?

 

Badem göz ameliyatı olmadan önce o bölgenin hekim tarafından fotoğrafları dijital ortamda çekilir ve incelenir. Göz yapısına bağlı olarak uygulanması gereken en uygun operasyon belirlenir ve dijital ekranda yeni göz kapağının nasıl olacağı gösterilir.

 

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

 

Badem göz estetiği çok kısa süren en basit estetik operasyonlardan biridir.  Yaklaşık olarak 30 dakika gibi bir süreyi kapsar.  Cerrahi bir uygulamadır ve plastik cerrahlar tarafından yapılır.  Lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen bir operasyondur.  Uyuşturulan bölge üzerinde çalışılır ve hasta hiçbir ağrı acı hissetmez.  Operasyonda köşelerden göz kapağı yukarı doğru kaldırılır.  Belli bir açıklık muhafaza edildikten sonra bir baskı tekniği kullanılarak kemik zarına tutturulur.

 

Badem Göz Operasyonu Sonrasında Hastanın Yapması Gerekenler

 

Badem göz estetiği bittikten sonra strip yapıştırıcılar yapıştırılarak yara kapatılır.  Ayrıca ameliyatın yapıldığı gün kişinin bir günlük araba kullanması yasaklanır.  Bunun yanında sigara kullanan hastalarda birkaç gün sigara kullanmaması,  banyo ve yüz yıkamayı bir iki gün ertelemesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz