Bakımlı Erkek

Bakımlı kelimesi sadece kadınlara  has olarak algılansa da aslında erkeklere de kullanılabilecek bir kavramdır. Günümüzde bakımlı erkekler kadınlar tarafından en çok tercih edilen kişilerdir. Bu yüzdende birçok erkeği aslında bakımlı olmaya iten nedenlerden biriside budur. Bir erkek aynaya baktığında kendini beğenmiyorsa kendi kendine şu soruyu sorması gerekir. Bir erkeğin bakımlı olması için neler gerekli? Bakımlı erkek nasıl olur? Demesi ile soruların cevabı onu bulmalıdır.

 

Bir Erkek Neden Bakımlı Olmak İster?

 

Erkeklerde bayanlar gibi fiziksel ve ruhsal açıdan mutlu olmayı isterler. Bunun için kendine bakan bir erkek fiziki açıdan iyiyse bu onu çevresine karşı daha özgüvenli yapar. Eğer fiziki açıdan iyi değilse daima arkadaş ortamlarında hep arka planda kalmaya mahkumdur. Bu yüzden ruhsal açıdan da mutlu ve özgüvenli olmak isteyenler bakımlı olmalı çevresindeki insanlara kendini fark ettirmelidir. İlgili Link:Sakal Çıkarmak İçin Ne Yapılır Gür Sakal İçin Taktikler

 

Bakımlı Erkek Olmak İçin Altın Öğütler

 

Bakımlı erkek nasıl olur? Sorusuna ilk verilecek cevap cildinize özen göstermelisiniz olacaktır. Bir erkek bakımlı olmasının yolu cildin temiz parlak olmasından geçiyor. Erkeklerin de bayanlar gibi kuaförde cilt maskeleri yaptırarak tertemiz bir cilde kavuşmaları mümkündür. Bir toplumun erkekte ilk fark ettikleri nokta cildin yapısı ve sakalların düzenli olmasıdır. İlgili Link: Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Cildiniz ne kadar bakımlı olsa da saç, sakal ve bıyıklarınıza gerekli özeni göstermiyorsanız bir eksi puan aldınız demektir. Düzenli olarak saç, sakallarınıza besleyici yağlar sürüp ardından düzensiz olanları düzelttikten sonra karizmatik bir erkeğe dönüşebilmenize bir adım daha yaklaşırsınız.

Diğer bir bakım klasiği olan ayakkabı ve kıyafet seçiminin nasıl olacağı konusudur. Bir erkeğin bakımlı olması için ve kendini göstermesi için birkaç kombin onları en ön planda tutmaya yeter de artar. Havanın durumuna göre vücut yapısını gösterecek tarzda kıyafetler giymek en havalısıdır.

Sıcak havalarda pamuklu ve göğsü açık tişört veya gömlek giymek bakımlı erkeklerin tercihleri arasındadır. Ayakkabı seçiminde klasik takılmak seviliyorsa ona göre kıyafetlerini kombinlemeleri gerekir. Aksi halde tüm karizmayı yerle bir edecek kombin yapılması ters etki yaratabilir. Bakımlı erkek nasıl olur? Diye merak eden ve yardım isteyen kişiler çevresindeki bakımlı erkekleri kendine model alarak işe başlayabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz