Banyo Temizliği İçin Bilgiler
Banyo Temizliği İçin Pratik Bilgiler | Dinamik Yaşam

Temizlik ferahlıktır. Son dönemde ister istemez temizliğe ve hijyene çok daha önem verir olduk. Çünkü gerçekten temizlik sağlıktır. Türk milleti olarak temizliği seviyoruz. Bulunduğumuz kapalı ortamları temizlik yaparak ferahlatıyoruz. Ama açık konuşmak gerekirse çoğumuz banyoları temizlemekten hoşlanmıyor. Hem banyo temizliği bir an önce bitsin istiyoruz hem de temiz olsun istiyoruz. Peki bizim temizlenmek için kullandığımız banyolarda banyo temizliği için pratik bilgiler nelerdir? Banyo temizliğinde birkaç pratik bilgiler;

Banyoda Küfler

Bazı banyolarda nemsizlikten küf oluşabiliyor. Banyolarda ki küfler hem görüntü hem de kokusu olduğu için küfleri temizlemek isteriz. Banyonuzu temizlerken kimyasal ürünlerden kullanmak istemeye bilirsiniz. Doğal bir yöntem olarak karanfil yağını kullanabilirsiniz. Temizleme su kabınızın içerisinde karanfil yağı katın. Kuru bir bezi bu karışım ile ıslatın. Küf olan yerlerin bu bezle silebilirsiniz. Küf oluşuna engel olmak için banyonuzun camı genellikle açık olması gerekir.

Banyoda ki Kireçler

Banyodaki Kireçler

Banyolarda ki kireçler bazen ne yaparsak yapalım çıkmıyor. Temizlikte kireç lekeleri için çözüm olarak beyaz sirkeyi kullanabilirsiniz. Sadece beyaz sirkeyi döküyorsunuz. Kuru bir bezle temizliyorsunuz. Sonrasında ise temizlen yere su dökün. Musluk yerlerinde beyaz sirkeyi daha kolay kullanmak isterseniz! Boş fısfıs şişelerine beyaz sirke doldurun. Fısfıs şişesi ile kullanılabilir. İlgili Link: Eviniz İçin Retro Tarzı Benimseyin

Duşa Kabin Lekeleri

Banyo temizliklerinde duşa kabinler bizi çok yorar. Genellikle duşa kabindeki lekeler bir türlü çıkmaz. Yine doğal bir yöntemle kolay bir şekilde duşa kabin lekelerinden kurtulabilirsiniz. Karbonat ve sirke! Temizlikte çok fazla kullandığımız, her an her yerde bulunan iki ürün. İlk önce küçük ve geniş bir kabın içine karbonatı dökün. Ardında yavaş bir şekilde sirkeyi dökün. Karbonatı macun kıvamına getirin. Elde ettiğiniz macunu bir sünger yardımı ile duşa kabine ovalayarak sürün. Su ile durulayın.

Banyoda Küvet Temizliği

Küvetlerin temizliği birçoğumuzu etkiler. Çünkü temizlendiğimiz yerin daha hijyen olmasını isteriz. Kimyasal ürünlerini de sevmiyorsak doğal çözümler ile küvetleri temizleyebiliriz. Tuz ve karbonatı bir miktar karıştırın. Hafif nemli bir sünger ile küvetinizi ovalayın. Biraz bekletin. Tuz ve karbonat küvetinizi beyazlatır. Eğer parlamasını da isterseniz; bekledikten sonra fısfıs şişesi ile beyaz sirke sıkın. Ardın su ile durulayın. Hoş koku için de bitkisel yağlardan kullanabilirsiniz. İlgili Link: Erkeklerin En Çok Sevdiği Dekorasyon Tasarımları

Banyolarda Ayna

Banyolarda ki aynalarda leke izi görmek istemeyiz. Buğulandığı için lekelenir, damla damla su lekeleri olur. Banyo temizliğinde aynalar için çok doğal bir yöntem var. Boş fısfıs şişesinin içerisine su ve sirke ile doldurun. Sirke kokusunu sevmezseniz bitkisel yağlardan da damlata bilirsiniz. Aynaya sirkeli suyu sıkın. Gazete kağıdı ile silin.

Sürekli olarak kirlenen banyolarımızı temizlemek zor! Kimyasal ürünlerin cildimize zararlarını saymak ile bitiremeyiz. Doğal temizlik yönleri ile banyolarımızı temizleyebiliriz. Doğal temizlik ürünleri genelde sirke, karbonat gibi zararsız ürünlerdir.

Banyoları temiz tutmak kolay değildir. Daha temiz kalması için sürekli havalandırabilirsiniz. Banyoda ki eşyalarınızı sık sık küften arındırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz