Çekik Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı
Çekik Göz Makyaj Tüyoları | Dinamik Yaşam

Birçok kadın büyük göz severken bazıları da küçük ya da çekik gözleri daha çok seviyor. Göz yapıları sevilen göz yapısından farklı olduğunda birçok kadın küçük hileler ile gözlerine istediği etkiyi veriyor. Son zamanlarda da en çok çekik göz makyajı oldukça ön plana çıktı.

Hatta öyle ki bazı kadınlar sırf gözlerinin daha çekik görünmesi için estetik ameliyatı bile yaptırıyor. Anlatmaya bile gerek olmasa da çekik gözler normal gözlere göre enine doğru daha uzun şekilde durur. Eğer gözlerinize çekik göz makyajı yapmak istiyorsanız sizlere ufak tüyolar vereceğiz. Bu sayede gözlerinizi daha çekik gösterebileceksiniz.

 

Çekik Göz Makyajında Lazım Olan Malzemeler

 

Çekik göz makyajı aslında oldukça basit bir makyaj uygulamasıdır. Gözünüze çekik göz efekti vermek istiyorsanız lazım olan sadece eyeliner ve maskara. Önemli olan doğru şekilde eyeliner ve maskara sürmektir. Normal sürdüğün şekilden sadece ufacık bir farklılık ile gözlerine çekik göz efekti vereceksin.

 

Çekik Göz Makyajında Eyeliner Uygulaması

 

Öncelikle eyelinerin ince uçlu olmalı. Eğer ince uçlu bir eyelinerin yoksa dipliner ya da ince tırnak süslemeleri için kullanılan fırçaları tercih edebilirsin. eyelineri gözlerinin dış kısmına yani uç noktaya yakın yerlere vurgu yaparak çekmelisin.

 

Göz kapağının orta yerlerine uygulayacağın eyelineri kalın yapma. Kalın yaparsan gözün çekik değil büyük gözükür. Çekik görünümünü artırmak için göz kapağının en iç noktasına yani göz pınarlarına aydınlatıcı ya da sedefli bir far kullan. Bu işlemi yaparken hafifçe yap. Göz pınarına yayarak göz pınarlarının parlamasını sağla. Eğer eyelineri sürmekte zorlanıyorsan bazı kolay yöntemleri var.

 

Çekik Göz Makyajında Eyeliner Sürmeyi Kolaylaştıran Taktikleri

 

  • Bir bant ile eyeliner süreceğin yerin bir tık altından banttı yapıştır. Banttın üstünde kalan kısımdan itibaren kuyruk kısmını oluştur ve eyelinerinin geri kalan kısmını tamamla.
  • Bir tel tokanın uç kısmını şakağına doğru tutarak sürebilsin.

 

Çekik Göz Makyajında Maskara Sürme Yöntemi

 

Maskara sürdüğün yöntem gözlerinin görünüş şeklini oldukça değiştirebilir. Gözlerinin çekik görünmesini istiyorsan maskarayı kirpiklerinin sadece dış taraflarına doğru uygulamalısın. Kirpiklerinin iç kısımlarına doğru uygularsan o kadar çok bir çekik görünüm elde edemezsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz