Ceren Yılmaz
Ceren Yılmaz Kimdir | Dinamik Yaşam

Ceren Yılmaz, Samsun ‘da 1990 yılında dünyaya gelmiştir.  3 Haziran 1990 senesinde gözlerini dünyaya açan Ceren Yılmaz, ikizler burcundandır. Yılmaz, 52 kg. Ve 1.73 cm boyundadır. Mavi gözlü bir bebek olarak dünyaya gelmiştir. Ceren Yılmaz’ın 2 tane kardeşi ve anne, babası vardır. 2 tane ablası olan Yılmaz, ailenin en küçük ve en son bireyidir. Genç ve güzel oyuncunun ablalarından bir tanesi mühendis diğeri ise memur olmuştur. Ceren Yılmaz ise oyunculuğu tercih ederek hayatına devam etmektedir.

Ceren Yılmaz Mesleki Kariyeri

Ceren Yılmaz, daha 7 yaşındayken onun bu yeteneğini keşfeden ailesi bu konuda destek olmuştur. Güzel oyuncu, 7 yaşında belediye tiyatrolarında rol almaya başlamıştır. Ayrıca daha sonra Ceren Yılmaz çizime olan yeteneği keşfettikten sonra dekor alanına yönelerek kendini geliştirmiştir.

Ceren Yılmaz, okul yıllarında voleybol oynayarak, lisanslı voleybolcu olmuştur.

Yetenekli oyuncu, İzmit  Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra bir giyim firması ile anlaşan yetenekli oyuncu, kıyafet tasarımı yapmıştır.

2012 senesinde güzelliği ve düzgün fiziği ile Miss Turkey güzellik yarışmasına katılarak yarışmadan finalist olarak çıkmayı başaran Yılmaz güzelliğini bir kez daha perçinlemiştir. Oyuncu yönünü daha da geliştirmek isteyen Yılmaz, 2016 senesinde Craft Oyunculuk Okulu’ndan eğitim alarak oyunculuk alanında yeteneklerini geliştirmiştir.

10 Parmağında 10 Marifet Olan Oyuncu

Ceren Yılmaz Oyunculuk Okulu’ndan mezun olduktan sonra oyunculuğunu daha iyi yerlere getirmek için sinema oyuncusu Ayla Algan ‘dan oyunculuk dersleri almıştır. Yetenekli oyuncu, bir yandan oyunculuk eğitimi alırken bir yandan da tasarımlar yaparak sanata olan ilgisinin ne kadar çok olduğunu göstermiştir. 10 parmağında 10 marifet olan güzel oyuncu bir taraftan da dans kursundan ders almıştır.

Ceren Yılmaz, o yıllarda bir yarışma programı olan Kanal D’de yayımlanan ‘Alabora’ isimli yarışmaya katılmış ve stüdyonun dekorunun tasarımını yapmıştır.

Ceren Yılmaz, güzelliğiyle, fiziğiyle, düzgün vücuduyla, mavi gözleriyle herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Dizi ajanslarından teklif almaya başlayan güzel oyuncu teklifleri değerlendirerek oyunculuğa ilk adımını atmıştır.

Ceren Yılmaz’ın Yer Aldığı Projeler

Ceren Yılmaz Kimdir | Dinamik Yaşam

Ceren Yılmaz, ilk profesyonel dizi tecrübesini 2013 yılında ‘Yağmurdan Kaçarken ’adlı dizide rol alan güzel oyuncu 2016 yılında Filinta (bir Osmanlı Polisiyesi dizisinde Hatice isimli karakteri canlandırmıştı) daha sonra 2017 yılında  Deli Gönül  (Şule isimli karakteri canlandırmıştır) 2019 yılında Üç Harfliler “Adak”(Sinema filmi) dizilerinde oynayarak oyunculuğunu geliştirmiştir.

2016 yılında TRT 1 ‘de yayınlanan dizi Filinta ’da Hatice karakterine can veren Yılmaz, çok iyi bir ailede yetişmiş, yurt dışında öğrenimini yapmış genç bir kızı canlandırmıştı. Filinta Mustafa’yla beraber büyüyen Hatice Mustafa’ya aşıktır. Fakat Mustafa Hatice’yi kardeşi gibi görmektedir. Dizi platonik âşık olan Hatice’nin çektiği aşk acısını konu almıştı.

2017 yılında çekilen dizi Deli Gönül ‘de ise Şule karakterine hayat veren Ceren Yılmaz bir öğrenciyi canlandırmıştır.

Yetenekli oyuncu, tasarımcı kişiliğinin yanında dizilerde göstermiş olduğu performanslarla da göz doldurarak sinema filmi olan senaristliğini ve yönetmenliğini Alper Mestçi’nin yaptığı, oyuncularının ise Ramazan Demir, Ejder Özkarslıgil, Simge Uluer, Hatice İrkin ve Begüm Koygiç ile beraber paylaştığı sinema filminde rol almıştır. Ceren Yılmaz’ın son projesi olan Zümrüdüanka dizisinde rol almaktadır.

Güzel Oyuncu Başarısının Sırrını Açıklıyor

Birçok dizide oynayarak yeteneğini ispatlayan güzel oyuncu kısa sürede herkesin beğenisini kazanmıştır. Güzelliğini ise girdiği yarışma programında tescil ettiren yetenekli oyuncu, sanatın her dalında başarılı olmuştur. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan Yılmaz, giyim firmasında kıyafetler tasarlayarak satışa sunmuştur. Ayrıca lisanslı voleybolcu olan Ceren Yılmaz spora olan ilgisiyle de dikkat çekmiştir. Düzgün fiziğiyle ilgileri üzerine çeken güzel oyuncu düzenli spor yaparak, ayrıca voleybol oynayarak, tükettiği gıdalara dikkat ederek formunu koruduğundan bahsetmiştir.

Ayla Algan gibi profesyonel bir oyuncudan ders alan Ceren Yılmaz, bugünlere kadar gelen başarısının şans olmadığını kanıtlamıştır. Yılmaz, son dizisi olan Zümrüdüanka ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ceren Yılmaz’ın küçük yaşlarda yeteneğinin farkına varan ailesi, ünlü oyuncunun tiyatrolarda oyunculuk yapmasına müsaade etmiştir.

Dikkatleri Üzerine Çekmeyi Başarmıştır

Ceren Yılmaz oynadığı Zümrüdüanka dizisi ile ilgileri tekrar üzerine çekmeyi başarmıştır. 25 Ocak Cumartesi günü Fox TV’de ekranlara gelen Zümrüdüanka dizisinde başrol oynayan Ceren Yılmaz, oyunculuk performansı ile başarısını artırmıştır. Güzel oyuncu, sosyal medyadan da hayranları tarafından övgüye tutulmaktadır. Sevenlerinin güzel yorumlarıyla daha da enerjisini yükselten oyuncu, başarısını her zaman daha yukarı çıkarmak istiyor.

Alp Navruz (Serhat Demirkan) ile başrollerini paylaştığı Zümrüdüanka dizisinde diğer oyuncu arkadaşları ise, Selim Bayraktar (Abbas Demirkan), Sebahat Kumaş (Saniye Arsoy), Ayten Uncuoğlu (Azimet Demirkan) Umut Karadağ (Adil Demirkan) Hatice Aslan (Ülfet Kuloğlu) Serhat Özcan (Rüstem Kuloğlu), Elif Çakman (Nevcihan Demirkan), Miray Akay (Meliha Kuloğlu) birbirinden başarılı oyuncular bulunmaktadır. Ceren Yılmaz ise, dizide Zümrüt Kuloğlu karakterine hayat vermektedir. Nevşehir Kapadokya’da çekimleri yapılan dizinin konusu ise şöyledir.

Zümrüt Kuloğlu (Ceren Yılmaz), Nevşehir’in en mülayim mahallesinde iki kız kardeşi, anne ve babasıyla birlikte hayatını sürdüren, İç Anadolu’nun en kuvvetli ailelerinden olan Demirkanların fabrikasında çalışmaktadır. Zümrüt’ün annesi olan Ülfet Hanım, devamlı halinden şikâyet eden, kızlarını bir an önce evlendirip, bulundukları ortamdan kurtulmalarını isteyen bir kadındır. Zümrüt, bir yandan annesinin uyguladığı baskılarla savaşırken bir yandan da Demirkanların varislerinden olan Adil Bey’in evlenme teklifini annesinden saklamaya çalışmaktadır. Annesi Ülfet, kızının sakladığı sırrı öğrenerek Adil Bey’le kızını evlendirmek için uğraşacaktır. Zümrüt ise annesinin bu uğraşlarına rağmen, direnerek annesine karşı gelecektir.

Bu direnişin asıl amacı ise, Zümrüt’ün sakladığı sırrıdır. Zümrüt, Demirkanların torunu olan Serhat’a aşıktır. Serhat Suriye’de şehit olmuştur. Zümrüt bu aşkını kalbine gömmüş ve bu aşk küle dönmüştür. Sevilerek izlenen Fox TV’de yayımlanan dizi Ceren Yılmaz’ın müthiş oyunculuğuyla büyük beğeni toplamaktadır.

Ceren Yılmaz, dizi ve sinemada gösterdiği başarı ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Güzel oyuncu bir dergiye verdiği röportajda başarısının sırrını, formunu nasıl koruduğunu, ileriki zamanlarda oynamak istediği karakteri, tükettiği besinlerden bahsederek sevenlerinin kendisini daha yakından tanımasını sağlamıştır. İlgili Link: Irmak Arıcı Kimdir

Ceren Yılmaz Formunu Nasıl Koruyor ve Hayalleri Nelerdir

Ceren Yılmaz, düzgün fiziğe sahip olabilmek için, sağlıklı beslenmek gerektiğini, şeker ve undan uzak durmak gerektiğini belirtti. Güzel oyuncu, kendi beslenme düzeninde mutlaka her yemeğinde salata olduğunu, 200 gr. protein ve sağlıklı şeker, pekmez, hurma ve bal tükettiğinden bahsetti. Bir diyetisyenle çalışmadığını bu konuda kendisinin de bu konuda profesyonel olduğunu belirtti.

Ceren Yılmaz, ileriki zamanda savaşçı bir kadını oynamak istediğini, hayalinde hep böyle bir karakteri canlandırmak istediğini belirtti. Güzel ve yetenekli oyuncu, küçüklüğünde Zeyna adlı karakterin olduğunu ve büyüdüğünde onun gibi bir karaktere hayat vermek istediğini belirtti. Hayalinde hep savaşçı kadın olmak isteği olduğundan söz etmiştir. İlgili Link: Tüm Bilinmeyenleriyle Haluk Kalyoncu

Annesi Fatma Yılmaz kızını her ekranda gördüğünde yeniden heyecanlandığından bahsetti. Fatma Yılmaz, kızını televizyonda her gördüğünde onunla hem gurur duyduğunu hem de çok heyecanlandığını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz