Dinçer Azaphan Kimdir
Dinçer Azaphan | Dinçer Azaphan’nın Hayatı

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Dinçer Azaphan ünlü tunç holdingin yönetim kurulu başkanıdır. Ayrıca tunç petrolünde kurucusu olan kişidir. Bu firma babasından kalmıştır. Babası Tuncay Azaphan oldukça ünlü bir petrolcü olarak bilinir. Aynı zamanda Güngören ilçesinin Merter semtinde babasının adını taşıyan bir lise vardır. Dilek Sarıkaya adında bir ablası bulunur. Ablasıyla birlikte holdingi yönetimini gerçekleştirmektedir. Yazılı ve görsel basında ismi sıklıkla karşımıza çıkan Dinçer Azaphan, sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullananlar arasında yer almaktadır.

Günümüzde magazinle alakalı konular gündeme geldiğinde Dinçer Azaphan isminin ön plana çıktığı bilinmektedir. Yakın zamanda mide ameliyatı olduğu dönem başında sıkça yer almaktaydı. Bu ameliyat sayede tam tamına 35 kilo vermeyi başarmıştır. Günümüzde Galatasaray spor takımının genel kurul üyeliğini yapmaktadır. Aslen Bayburtlu olduğu bilinmektedir. Sosyal medya olarak instagram uygulamasını aktif olarak kullanmaktadır. 2 milyonu aşkın takipçisi vardır. Paylaşımları genellikle Galatasaray ile ilgilidir. Bazen ailesiyle de fotoğraflar paylaşmaya özen gösterir.

Dinçer Azaphan’nın Hayatı

Toplam iki defa evlenmiştir. İlk olarak Duygu Helvacıoğlu ile evlenmiştir. Duygu hanımın mesleği mankenlikti. Ancak evlilikleri sadece 6 ay sürmüştür. 2018 tarihinden beri ise Müge Dilekle evlidir. Müge Dilek Beyaz TV’nin program müdürüdür. Düğünleri oldukça görkemliydi. Ayrıca sanat dünyasından çok sayıda kişiyi ağırlamışlardır. Bu da onun son zamanlarda sıklıkla gündemde yer almasını mümkün kılmaktadır.

İlgili Link: Dilara Kurtulmuş Kimdir?

Bir zamanlar evlerine sürekli hırsız girmesiyle gündemin ortasına oturmuştu. Bu yüzden sürekli taşınmak zorunda kalmıştı. 2017 senesinde evine giren hırsızlar tarafından10 adet imzalı takım forması, pahalı saatler ve takılar çalınmıştı. Hatta milyon liralık arabasını bile almışlardı. Bu dönemde sıklıkla basında yer alan Dinçer Azaphan; hareketli yaşamıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Şimdilerde İstanbul’un Yeşilköy semtinde oturmaktadır. Ünlü futbol yorumcusu Sinan Engin ile çok yakın arkadaştır. Bunu Sinan beyin spor yorumculuğu yaptığı programda Dinçer Azaphan adını sıkça geçirmesinden kolayca anlayabiliriz. Bununla birlikte son  zamanlarda Dinçer Azaphan’ın servetinin ne kadar olduğu da merak edilmektedir.

Dinçer Azaphan’ın Serveti Ne Kadardır?

2008 senesinde yıllık cirosu 90 milyon TL’yi geçmiştir. Günümüzde ise günlük yaklaşık 90 bin litre petrol satışlarının gerçekleştirilmektedir. Bu da akaryakıt ofislerine günde hemen hemen 1000 aracın geldiğinin göstergesidir. İstanbul sınırları içerisinde yer alan 3 adet petrol ofisi vardır. Genç yaşına rağmen birçok başarıya imza atmıştır. Dolayısıyla günümüzde adını sık sık duymaktayız.

İlgili Link: Furkan Yaman Kimdir?

Yaptığı konuşmaların birinde turizm sektörüne de adım atacağını belirtti. İnşaat alanında da çalışmaları mevcuttur. Buradan anlaşılacağı gibi tek bir sektörde bağlı kalmak istememektedir. Bu da girişkenliği ve risk almayı sevdiğinin göstergesidir. Dolayısıyla adını hafızalardan silmemeye niyeti olduğunu görmek hiç de zor değildir. Aksine apaçık gözler önündedir.

Dinçer Azaphan Galatasaray Çalışmaları

Hayatında Galatasaray önemli bir yere sahiptir. Sahibi olduğu tunç holdingin takımın yaka ve çorap sponsoru olması bunun kanıtı niteliğindedir. 2021 yılının ağustos ayında Ali Sami Yen Spor Kompleksine ait olan Türk Telekom Stadyumunda imza töreni yapıldı. Oldukça coşkulu bir tören oldu. Dinçer Azaphan; Galatasaraylılığıyla ön plana çıkan isimler arasında yer almaktadır.

Yaptığı röportajlarda sıkça Galatasaray’a sponsor olmanın en büyük hayali olduğunu belirtmektedir. Dolayısıyla gerçekleştirdiği için büyük mutluluk duyduğunu hep dile getirir. Ayrıca Galatasaray tekerlekli basketbol takımıyla da anlaşması bulunur. Her konuşmasında takımın taraftarlarının arkasında olduğu belirtir. Dinçer Azaphan ilerde daha fazla çalışmalarda bulunacağını her seferinde dile getirir. Takıma yaptıkları ve yapacakları ile iz bırakacağı gayet bellidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz