diş implantı nedir

Günümüzde bireyler birçok ağız ve diş şikayetinden ötürü diş hekimlerine başvurmaktadır. Bu başvuruların birçoğunda diş kaybı şikâyeti bulunmaktadır. Dişini kaybetmiş ya da yoğun çürük sebebiyle çekilmek zorunda kalan bireylere diş implantı uygulanmaktadır. Son zamanların popüler ve sıkça tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olan implant diş kayıplarını başarılı bir şekilde tolere etmektedir.

Yapay diş kökü olarak da tanımlanabilecek olan bu uygulama kaybolan dişin yerine yeni yapay bir dişin eklenmesidir. Yüzde yüz doğal bir görünüm sunan bu işlem ile günümüzde birçok kişi sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmaktadır. Protez ve köprü işlemlerinin başarılı bir şekilde uygulanmasına olanak tanıyan bu işlem ağızdaki diş boşlukların yerini başarılı bir şekilde doldurmaktadır.

Diş İmplantı Yararları

Diş İmplantı işlemi bireyler için kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Diş kayıpları ağız diziliminde istenmeyen görünümlere sebep olmaktadır. Bu boşluklu görünümün ortadan kalkmasına olanak tanıyan implant işlemiyle hem estetik bir görünüm hem de fonksiyonel bir işlev elde edebilirsiniz. Doğal bir görünüm sunan bu işlem ile hem sabit hem de çıkarılabilir dişlere sahip olabilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Esasen damağa yerleştirilen vida ile yapma bir kök temeli elde edilen bu uygulama ile kayıp dişinizin yeri başarılı bir şekilde doldurulur. İmplant uygulaması sonucu elde edeceğiniz yapay dişiniz ile kolay yemek yiyebilir ve kolay konuşabilirsiniz. Konuşma aksanınızı ve telaffuzunuzu doğrudan etkileyen diş diziliminizi, implant uygulaması ile mükemmele ulaştırabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Kişilere birçok avantaj sağlayan bu tedavi, diş müdahalelerine müsait olan herkese uygulanabilir. Diş hekiminizin yapmış olduğu tetkik ve taramalar sonucu bünyeniz cerrahi müdahaleye müsait ise sizler de implant tedavisine başlayabilirsiniz. Bunun için ilk muayeneye gitmeli, hekiminizin gözlemleri sonucu sunmuş olduğu planlara sadık kalmalısınız.

Hekiminizin belirlediği yöntem ve uygulamalar sonucu implant tedavinizi başlatabilirsiniz. Kayıp dişinizin yerine uygulanacak olan tedavi yöntemi ile yeni dişlerinize kavuşabilir ve sağlıklı gülüşler elde edebilirsiniz. Kendi diş diziliminize uygun bir protezle sonlandırılan bu işlemde renk eşitleme tekniğine de başvurulur. Doğal görünümü kaybetmemek açısından oldukça önem arz eden bu uygulamalar ile birçok kayıp diş implantı uygulaması ile geri kazandırılabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz