Doladamon Yan Etkileri
Doladamon | Doladamon Yan Etkileri

Ağrı kesici ilaç gurubunda yer alan Doladamon, orta ve şiddetli ağrıların tedavi edilmesinde kullanılır. Doktorlar tarafından reçete edilen bu ilaç reçetesiz kullanılmamalıdır. Vücudun hemen hemen her bölgesinde meydana gelen ağrıların tedavisinde kullanılan bu ilaç kuvvetli bir ağrı kesicidir. Ameliyat sonrasında meydana gelen ağrıların tedavisinde de bu ilacın özelliklerinden faydalanılmaktadır. Oral olarak, bol su ile tüketilir.

Bu ilaç sık tüketilmemeli, gerçekten ihtiyaç duyulması halinde kullanılmalıdır. Sık tüketime bağlı olarak bağımlılık durumu geliştirebilir. Vücut ilaca karşı bağışıklık kazanabilir ve etkileyiciliğini yitirebilir. Bu sebeplerde ötürü bu ilaca, ihtiyaç duyduğunuz anlarda başvurmanız gerekir. Ağır işte çalışan bireylerin ve aktif olarak araç kullanan kişilerin bu ilaca başvurmamaları şiddetle önerilmektedir.

Şiddetli ağrıların dindirilmesinde etkili olan bu ilaç, kısa sürede etki göstermesiyle bilinmektedir. Sinir sistemine bağlı meydana gelen ağrıların ve acıların kesilmesini sağlayan bu ilacı doktorunuzun reçete etmesiyle kullanabilirsiniz. Ağrıya bağlı pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. İdrar yolu koliklerinden travmatik ağrılara kadar birçok rahatsızlığın giderilmesinde aktif bir role sahiptir.

Başarılı bir ateş düşürücü olarak da görev alan bu ilaç, on sekiz yaşından büyük yetişkin bireyler için uygundur. Bunun haricinde kronik kalp rahatsızlığı bulunanlar, alkol kullanalar, karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları bulunan bireylerin kullanmaması uygundur. Bu rahatsızlıklara sahip kişilerin bu ilacı kullanması halinde rahatsızlıklarının nüksetme ihtimali bulunmaktadır. Bu sebeple bu ilacın doktor kontrolü ile kullanılması gerekir.

Sindirim sistemi rahatsızlıklarına sahip olan ya da idrar tutukluğu problemi yaşayan kişilerin de bu ilacı kullanmamaları gerekmektedir. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bu ilaç etkili olduğu kadar hassastır da. Hamile ve emziren kadınların kullanımının da uygun olmadığı belirtilen bu ilaç, kontrollü bir şekilde tüketilmediği takdirde ciddi problemlere yol açabilir.

Doladamon İçeriği

Kuvvetli bir ağrı kesici olarak görev alan bu ilacın içerisinde; parasetamol, kodein fosfat ve adamon bulunmaktadır. Antispazmodik özelliğe de sahip olan bu ilacın bağımlılık etkisi de bulunur. Bu sebeple doktor kontrolüne tabii tutulması gerekir. 10 mg’lık tabletler halinde satışa sunulan bu ilaca reçetenizle birlikte eczaneden ulaşabilirsiniz.

Şiddetli ağrıların giderilmesinde önemli bir etken olan Doladamon, dikkatli bir şekilde kullanılması gereken ilaçların başında gelmektedir. Süte karışma özelliğine sahip odluğundan emziren annelerin de bu noktada oldukça hassasiyet göstererek bu ilacı kullanmamaları önerilir. Nevrit ve nevralji gibi rahatsızlıkların tedavisinde sıkça bu ilaca başvurulmaktadır. Antidepresan kullanan bireylerin de bu ilacı kullanırken hayli dikkatli olması gerekir.  

Sinir sistemi hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılmakta ve kısa sürede etki göstermesiyle bilinmektedir. Etkili bir ağrı kesici olmasından ötürü ameliyat sonrası nükseden ağrıların tedavisinde de kullanılır. Muhakkak doktor kontörlünde kullanılması önerilen bu ilacı doktorunuzun reçetenize yazması halinde kullanabilirsiniz. Yeşil reçeteye tabii olmasa da doktor kontrolüne tabi olan ilaçlar içerisindedir. İlgili Link: Sildenafil

Bağımlılık yapan ilaçları bünyesinde barındıran yeşil reçete listesi, aynı zamanda yalnızca doktorların reçete etmesiyle alınan ilaçları barındırır. Şiddetli baş ağrılarının kısa süre içerisinde dindirilmesini sağlayan bu ilaç aynı zamanda geçmeyen adet sancılarında da etkili olmaktadır. Vücudun oluşturduğu her türlü ağrının tedavi edilmesinde etkin bir rol üstlenen bu ilaç yirmili tabletler halinde satılmaktadır.

10 mg olarak hazırlanmakta ve satışa sunulmaktadır. Kalp rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı, karaciğer rahatsızlığı olan kişilerin bu ilacı kullanmaması gerekmektedir. Kronik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçlarla birlikte kullanılması birtakım olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple bu ilacın doktor kontrolünde tüketilmesi gerekmektedir. İçerisinde bağımlılık yapan maddeler bulunduğu için de çok sık tüketilmemesi önerilir.

Doladamon | Doladamon Yan Etkileri

Doladamon Yan Etkileri

Her ilacın belli noktalarda belli kişilere yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler; yaygın, olağan ve nadir şekilde üç gruba ayrılır. İlacı kullandıktan sonra nadir görülen yan etkileri gözlemliyorsanız acil bir şekilde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Vücudunuzun ilaca karşı vermiş olduğu tepkileri detaylı bir şekilde gözlemlemeniz ve buna uygun müdahalede bulunmanız gerekir.

Kullanım sırasında ya da sonrasında birtakım yan etkiler gösterebilir. Bu sebeple ilacı kullanırken bu yan etkileri göz önünde bulundurmanız ve zamanlamayı buna göre ayarlamanız önerilir. Görmede bozukluk, ağızda kuruluk, ciltte kaşınma, kuruma, dökülme, yanma reaksiyonları gözlemlenebilir. Bunların haricinde mide bulantısı ve baş dönmesi de gözlemlenen diğer yan etkiler arasında kabul edilir. İlgili Link: Terbisil Krem

Bu yan etkilerle karşılaşmanız halinde direkt olarak kullandığınız ilaçla birlikte doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Ağız yolu ile aldığınız bu ilacı bol su ile tüketmeniz gerekir. Doktorunuzun belirlediği dozda, belirlediği aralıklarla kullanmanız tedaviden olumlu sonuç almanızda önemli bir role sahiptir. Doktorlar bu ilacı genelde günde iki veya üç kez kullanılacak şekilde reçete eder. Bu noktada doktorunuzun talimatlarına uymanız oldukça önemli bir detaydır.

Ağrı kesici grupları arasında yer alan bu kuvvetli ilaçla sizler de kronikleşen baş ağrılarınızı engelleyebilirsiniz. Vücutta sinir sistemine bağlı olarak gelişen her türlü ağrının tedavisinde kullanılan bu ilaç kesin sonuç vermesiyle bilinmektedir. Oldukça etkili bir sonuç veren Doladamon ilacını doktorunuzun tavsiyesi üzerine eczanenizden temin edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz