En Çok İzlenen Yabancı Filmler | Dinamik Yaşam
En Çok İzlenen Yabancı Filmler | Dinamik Yaşam

Sinema sanat dalları içinde belki de en kendisine has olanlardan bir tanesi ve kimi insanlar için son derece önemli olan bir olgu. Öyle ki kimi insanlar film izlemedikleri zaman kendilerinde bir eksiklik bile hissedenler var.

İşte dünyada böyle hatırı sayılır bir kitle var ve bu kitleler de dâhil olmak üzere yapılan araştırmalara göre dünyada şu ana kadar en çok izlenen yabancı filmler sıralama olmaksızın şunlar: Tüm Hızlı ve Öfkeli film serileri çok izlenenler arasında. Çok önemli bir kitap uyarlaması olan ve tekniği ile göz dolduran Yüzüklerin Efendisi de çok izlenen yabancı filmler arasında. Elbette Titanik zira o kült olmuş klasik bir yapımdır.

Avengers: End Game, Alacakaranlık Efsanesi, Altıncı His, Buz Devri isimli animasyon yapım, Batman ve Süperman, Hobbit, Matrix, Avatar, Trıva, 2012 ve Karayip Korsanları da en çok izlenen filmler arasında diğer yabancı yapımlardır.

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

En çok izlenen yanancı filmler bunlar ama bir de mutlaka eleştirmenlerin izlenmesini tavsiye ettiği filmler var. Bunlar ise şunlar:

Schindlerin Listesi, Baba serisi, Rüzgâr Gibi Geçti, Casablanca, Kar Küreyicisi, Hary Potter ve Felsefe Taşı, Kitap Hırsızı, Kelebek Etkisi, Zodiac, Mr Nobody, Ayna, Çizgili Pijamalı Çocuk sevilen filmlerdir.  Çok iyi uyarlama olan Aşk ve Gurur, the Notebook, Life of Pi, Büyük Balık, John Malkovich Olmak, Cinderalla Man, Her, Can Dostum, Ölü Ozanlar Derneği, Persepolis, Akıl Oyunları, Parazit, Joker, V for Vedentta, Cesur Yürek, Otomatik Portakal, Sil Başta, Great Dictator, Leon sevilen filmler arasında yer alıyor. Sevginin Gücü, Hayat Güzeldir, Piyanist, Yeşil Yol, Er Ryan’ı Kurtarmak, , Dövüş Kulübü, Forrest Gump, 12 Öfkeli Adam ve Esaretin Bedeli ama elbette bu liste uzayabilir.

En Çok İzlenen Türk Filmleri

Türk filmleri içinde en çok izlenen filmlerden de bahsetmek gerekir ise şunlar söylenebilir. Recep İvedik serileri, Ayla, Arif v 216, Düğün Dernek 2: Sünnet, Fetih 1453, Kurtlar Vadisi Irak, GORA, Babam ve Oğlum, AROG, Eyvah Eyvah 3, Vizontele, Vizontele Tuuba,Issız Adam, Organize İşlerdir. İlgili Link: En Çok İzlenen Yabancı Filmler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz