Esmer Tene Uygun Makyaj Nasıl Uygulanır
Esmer Tene Uygun Makyaj Nasıl Yapılır | Dinamik Yaşam

Makyaj yapan bütün kadınlar, makyajının kendisini çok daha güzel göstermesini, uyguladığı her makyaj tekniğinin kendisine çok yakışmasını ister. Bu yüzden makyaj yapan her kadın kendi tenine, yüz yapısına uygun makyaj yapmaya oldukça dikkat eder. Beyaz tenden, bronz tene kadar her cilt rengine farklı makyaj uygulaması yapılır. Sebebi yaptığımız makyajın kusursuz görünmesini sağlamaktır. Peki, esmer tene sahipseniz nasıl makyaj yapmanız gerekiyor?

 

Esmer Tende Göz Makyajı

                                  

Öncelikle göz makyajından başlayalım. Göz kapağına far bazını sür. Far bazı yoksa bunu fondöten ile yap. Esmer bir tenin olduğu için sedefli far kullanman seni daha güzel gösterir. Bu far göz rengine uyumlu olsun. Göz kapağında geçişler yap. Açık ton bir sedef farı göz kapağının iç kısmına sür. Göz kapağının iç kısmına sürdüğün fardan bir ton veya birkaç ton koyu farı göz kapağının ortasına sür. En dışa ise her iki bölgeden daha koyu bir far uygula. Yumuşak uçlu bir fırça ile göz kapağında iç ve orta kısımda ki farları birbirine biraz karıştır. Göz yapın küçükse eyelineri alt kirpik çizgisinden devam ettir. Büyükse üst kirpik çizgisinden sür. Maskara seçimi bu makyajda kirpiklerini daha hacimli göstermesini sağlayacak bir maskara olsun.

 

Esmer Tende Kaş Makyajı

 

Mutlaka kaşına kullanacağın kaş boyası kaş renginden koyu veya açık olmasın. Kaşların tara ve çok belli olan boşlukları doldur. Kaş sabitleyici ile kaşını sabitle. Son olarak kaş altına hafif aydınlat. İstemezsen bu aydınlatma işlemini yapmayabilirsin.

 

Esmer Tende Cilt Makyajı

 

Cilt yapına uygun bir fondöten seç. Ten rengine tam uyacak bir tondan fondöten bulamazsan bir ton açık ya da kapalı tercih edebilirsin. Göz kısmına ve kaşına dikkat ederek fondöteni fırça ya da sünger ile yedir. Fondöten tonu ten renginden açıksa kontür işlemini, burnuna çenene ve yanaklarına yapabilirsin. Fakat fondöten tonu ten renginden koyuysa ve ciddi bir koyuluk varsa kontür işlemi yapma. Burnun uç kısmına ve elmacık kemiğine hafif aydınlatıcı ile ten makyajını tamamla.

 

Esmer Tende Ruj 

 

Önce dudaklarını mutlaka nemlendir. Dudağına sürdüğün kırmızı bir ruj makyajını oldukça güzel gösterir. Bunun dışında istersen pembe tonu kullan ama pembe tonu cildinle uyum sağlamayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz