Evde Peeling Nasıl Uygulanır? | Dinamik Yaşam

Peeling işlemi vücudun kendi yöntemleri haricinde, dış etkenlerin yardımıyla ölü hücreleri çıkarma işlemidir. İşlem sonunda vücut daha parlak ve daha genç gözükmektedir. Temin etmek için kozmetik ürünleri satan çeşitli yerlere gidebileceği gibi kendi Peeling’inizi evde hazırlayabilmenizde mümkündür. Sizde evde pleeling nasıl uygulanır ve nelere dikkat edilmeli konusunda izlenmesi gereken yolları bilmiyorsanız dikkatle okuyunuz.

Doğal Tariflerle Peeling Nasıl Uygulanır Ve Nelere Dikkat Edilmelidir

Evde Peeling Yapımı
Evde Peeling Nasıl Uygulanır? | Dinamik Yaşam
  • Cildinizde kızarıklık, tahriş, açık yara yada sivilce varsa olası enfeksiyon ihtimaline karşı Peeling uygulamayınız.
  • Yüzünüzde makyaj olmamasına dikkat edin. Makyaj temizliğinden önce yapılan Peeling uygulaması cildinizin gözeneklerini tıkayacaktır.
  • Peeling işlemini düzenli yapmak önemlidir. Tarifte hangi sıklıkta yapmanız gerektiği belirtilmediyse haftada 1 veya 2 kere mutlaka işlemi tekrar edin.
  • Alerji yapma ihtimaline karşı ilk önce küçük bir bölgeye sürerek birkaç dakika beklemekte fayda vardır.

Yaş ilerledikçe ciltte bulunan ölü deriler zamanla cildin ışıltısını kaybetmesine neden olur. Bu durumda cilde Peeling uygulayarak cildin eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olunur. Ama burada doğru olan yöntem cilt tipine uygun, doğru peelinglerleri seçmektir.

Cilt Tiplerine Göre Peeling

Yağlı ve Akneli Ciltler
Sivilcelerden arınmak ve tıkanıklıkları gidermek için peeling yapılması uygundur ancak özensizce ve çok sık yapılan peelingler yağlı ciltlerdeki yağ bezlerini çalıştırarak cildin daha çok yağ salgılamasına sebep olmaktadır. Bu yüzden yağlı cilt grubunda ki kişilerin normal kişilere oranla daha az aralıklarla peeling yapmaları daha uygun olur.

Yağlı ve Akneli Ciltler

Bu tip cilt özelliğine sahip olanlar birçok Peeling uygulamasını sık sık uygulayabilirler. Peeling uygulamalarından maximum seviyede yararlanabilirler. Normal ciltler alerjilerinde en az görüldüğü cilt tipidir. .

Kuru ve Hassas Ciltler

Uygulamalar sırasında en çok dikkat etmesi gereken cilt tipidir. Narin yapısı yüzünden çok çabuk tahriş olabileceği gibi en fazla alerjik reaksiyon bu tip de görülür.

Evde Peeling nasıl uygulanır ve kimler uygulayabilir gibi konuları anlattıktan sonra şimdi en yaygın Peelinglere bir göz atalım;

 

Domates İle Yüz Peelingi Yöntem çok basit, bir dilim domatesle 2-3 dakika yüzünüzü ovmak yeterlidir. İşlemin ardından 5 dakika kadar bekleyip yüzünüzü ılık suyla durulayın. Kuru cilt tipine sahipseniz Peelinge zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

 

Kahve Telvesi Peelingi Bunun için önce güzel bir kahve yapıp içiyorsunuz. Kahvenin telvelerini alıp bütün yüzünüzü kapatıcak şekilde masaj yaparak yayın. Kuruyana kadar bekleyip hemen durulayın. Bu işlem bittiğinde 10 dakikadan kısa bir süre de kirlerden arınmış bir cilde sahip olacaksınız.

 

Salatalık Peelingi Yarım çorba kaşığı hahamelis, yarım çay kaşığı limon suyu ve bir yumurta akını karıştırın. Bu karışıma, bir adet salatalığın kabuğunu mikserden geçirerek suyunu ilave edin. Peeling i bütün yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekleyin ve iyice durulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz