Ezgi Şenler Hakkında
Ezgi Şenler Kimdir | Ezgi Şenler ‘in Oynadığı Diziler

Ezgi Şenler 28 Ocak 1993 ‘de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Ankaralı olan Ezgi Şenler yaşamının büyük çoğunluğunu Ankara’da geçirmiştir. Ailenin tek çocuğudur. Güzel oyuncu 1.68 boyunda ve 55 kilodur. Ocak ayında doğan Şenler ’in burcu ise kovadır.

Henüz 9 yaşlarında baleye olan merakı sebebi ile ailesi Şenler’i Ankara Devlet Opera ve Balesi Bölümü’ne eğitim alması için gönderdi. Burada 2 yıl eğitim alan Ezgi Şenler, 11 yaşına gelince ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü ‘nde devam etti. Dansa olan ilgi ve tutkusunu bir mesleğe dönüştürmek isteyen Ezgi Şenler üniversite eğitimini bu tarafa yönlendirerek Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konsertuvarı Devlet Modern Dans Bölümü’nü okumuştur.

Ezgi Şenler ‘in Oynadığı Diziler

Oyunculuğa adım atmak isteyen Şenler, konservatuvar eğitiminin ardından ilk dizisi olan Bodrum Masalı’nda (Aslı) rol almıştır. Başrollerini Şevval Sam, Timuçin Esen ve Murat Aygen paylaşmıştır. 18 Ağustos 2016 yılında çekilmiş olan diziye Ezgi Şenler, Aslı karakteriyle hayat vermiştir. Genç oyuncuya, ilk dizi deneyiminde böyle usta oyuncuların eşlik etmesinin yanı sıra Dilan Deniz Çiçek, Hilmi Cem İntepe ve Alperen Durmaz gibi genç yetenekler eşlik etmiştir.

Daha sonra oyunculuk anlamında ilerleyen Ezgi Şenler, Bodrum Masalı isimli dizide rol almıştır. Ardından ise Canevim ve Nefes Nefese dizilerinde oynamıştır. 2018 yılında çekimi yapılan Nefes Nefese adlı dizide Ezgi Şenler, Mercan karakterine hayat vermiştir. Kanal D’de yayınlanan Çatı Katı Aşk dizisinde ise oyuncu, Ayşen Yılmaz karakteriyle rol almıştır. Daha sonra genç oyuncu, 2019 yılında Müjgan Haksever karakteriyle sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

ATV’de yayınlanmış olan ve 17 bölüm çekilen Canevim dizisinde rol almıştır.

Çatı Katı Aşk Dizisinde Herkes Tarafından Çok Sevilen Genç Bir Kızı Oynamıştı

Çatı Katı Aşk dizisinde Ayşen Yılmaz karakteri ile izleyiciyle buluşan Ezgi Şenler, güzelliği ile ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştır. Dizinin konusu ise, Ayşen Yılmaz moda tasarım bölümünde öğrenim görmektedir. Yılmaz, üvey evlat olarak ailesinin yanındadır. Fakat ailesi Ayşen’i öyle bir sevmişlerdir ki onu öz çocukları gibi görmüşlerdir.

Ayşen, sadece ailesi tarafından değil, bütün mahalleli tarafından da çok sevilen genç bir kızdır. O da bu sevgiye layık olarak, kimin ne derdi olursa ona yardım etmiştir. Paraya pula hiç değer vermeyen Ayşen, muhteşem tasarımlar yaparak, mahallede sünnet, düğün gibi organizasyonlarda elinden geleni yapmıştır. Ayşen’in hayat hikayesinin anlatıldığı dizi, izleyiciler tarafından yoğun ilgi görmüştür.

Ezgi Şenler Röportajları

Ezgi Şenler ‘in bir dergiye verdiği röportajda güzel oyuncu sevenleri tarafından merak edilen sorulara cevap vermiştir. Şenler, hayatına dair bilinmeyenlerinden bahsetti. Her zaman her şeyin daha iyisi daha güzeli olmasını istediğinden bahseden güzel oyuncu, hayalinin oyunculuk olduğunu bunu da gerçekleştirdiğini söyledi. “Kalbinizi temiz tuttuğunuzda istediğiniz şeyler oluyor. Olmuyorsa da daha iyisi olacağı için istekleriniz olmuyordur” dedi. İlgili Link: Faik Öztrak

Sanatçı bir aileden gelen Ezgi Şenler, “böyle bir ailede başka ne olabilirdim ki “diyerek sanata olan ilgisinin ailesinden kaynaklandığından bahsetti. Şenler, ayrıca inat bir kişiliğinin olduğundan da bahsetti. Hayatta hep, kendi kararları doğrultusunda ilerlediğinden bahseden güzel oyuncu, farklı fikirlere de saygı duyduğunu mantıklı ise tavsiyelere uyduğundan da söz etti.

Aşk hakkında da konuşan Ezgi Şenler, “aşk benim için bir teslimiyet ve dünyayı toz pembe görme sebebim “dedi. “Âşık olduğum zaman dünyanın en mutlu ve huzurlu kişisi ben oluyorum “diyen Şenler, “ilk aşk hiç bir zaman unutulmaz. Orada bir masumiyet var. İnsanlar büyüdükçe işin içine mantık giriyor. Bu da insanları cesaretsiz yapıyor. Bu dönemde gerçek sevgi bulmak zor, beklentisiz, karşılıksız sevgi kalmadı gibi. Umarım herkes bir gün gerçek sevgiyi bulur” şeklinde konuştu.

Herkese Tavsiye Ediyorum

Biraz da yeni meraklarından söz eden güzel oyuncu, sörf yaptığından bahsetti.” Sörf yapmak beni dinlendiriyor, suyun sakinleştirici ve iyileştirici gücüne inanıyorum. Ankara’da doğmuş büyümüş birisi olmama rağmen, deniz olmadan yapamam, benim vazgeçilmezim” dedi. “Herkese böyle bir uğraş gerekli tavsiye ediyorum” dedi. İlgili Link: Ali Başak Karatay Hakkında Merak Edilenler

Meditasyon yaparak karamsarlığa düştüğü zamanlarda bu sayede atlattığını söyleyen oyuncu, “kendi enerjimizi kendimiz arttırırız. Meditasyon yapmak, ruhu ve bedeni dinlendiriyor, enerjiyi arttırıyor. Böylece çevremize karşı da daha pozitif oluyoruz “açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz