Farklı ve Kaliteli Bir Domain Oluşturma Rehberi
Farklı ve Kaliteli Bir Domain Oluşturma Rehberi

İnternet sitelerine ulaşmanın en kolay yolu, alan adlarının doğru seçilmesidir. Bu aşamada hizmet sunan çeşitli internet siteleri sayesinde alan adlarının seçimi aşamasında akıllı önerilere ulaşabilirsiniz. Siz bu aşamada kendi alan adınızı ortaya koymak için kendi çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Bu amaçla bazı detaylara dikkat etmek gerekir.

Örneğin alan adı tercihi aşamasında öncelikle basit kelimelerin kullanımı ön plana çıkar. Bunun yanında ürün ve hizmetlerinizi anlatan kelimeler daha başarılı sonuçlar almak için gereklidir. Günümüzde alan adlarının bu şekilde alınması ile birlikte daha fazla insana daha kolay yollardan ulaşmak sağlanabilir.

İyi Alan Adı Satın Alınması

İyi bir alan adı demek internet sitenizde daha fazla etkileşim anlamına gelir. Bu aşamada bazı kelimelerin internet arama motorlarında daha fazla kullanıldığı görülür. Örneğin evcil hayvanlar ile ilgili bir internet sitesi açacaksanız, bu konuda arama motorlarında hangi anahtar kelimelerin kullanıldığını bilmeniz gerekir. Bu anahtar kelimelerin birini ya da birkaçını kullanarak kolay bir şekilde alan adı tercihi yapabilirsiniz.

İlgili Link: Domain Bitiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu sayede insanların arama sonuçlarında internet sitenize giriş yapması daha kolay olur. İnsanlar ilintili kelimeleri kullanarak arama yaptıklarında diğer seo ayarlarını da yaptıysanız doğrudan internet sitenize giriş yaparlar. Bu nedenle internet sitelerinin alan adlarının seçimi ile seo hizmetleri arasında doğrudan bir ilişki bulunur.

Alan Adı İle Hizmetlerinizi Tanıtın

Alan adlarının kullanımı ile birlikte hizmetlerin sunulması önem taşır. Alan adını öyle bir seçin ki insanlar bu kelimeleri duyduklarında tam olarak ne iş yaptığınızı anlasın. Aynı zamanda uzun kelime öbekleri yerine en kısa kelime öbeklerinin bu aşamada müşteriler için daha anlamlı olduğu söylenebilir.

İlgili Link: Kurumsal Bir Domain Adı Nasıl Olmalı?

Günümüzde alan adı tercihi aşamasında hizmet almak için yapılan bu tür tercihler ile firmaların marka bilinirliği de sağlanmış olur. İnsanlar bu tür basit ve akılda kalan internet sitelerine daha fazla güvenirler. Aynı zamanda önemli bir hizmet olan alan adı uzantısı (ile de sitenizin hizmet detaylarını belirlemiş olursunuz. Siz de sitenizden daha fazla verim almak için bu tür detaylara dikkat edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz