Furkan Yaman Kaç Yaşında
Furkan Yaman Kimdir

Son yıllarda adından çok fazla söz ettiren Furkan Yaman, genç bir YouTuber fenomenidir. Bu platformda, hazırladığı eğlenceli ve komik videolarla birçok insanın beğenisini toplamıştır. Şuan itibari ile 22 yaşında olan ünlü YouTube fenomeni, 1,78 boyundadır. Ankara’da doğan ve aslen Ankaralı olan Ünlü fenomen 4 çocuklu bir aileden gelmektedir. Kendinden büyük 3 kız kardeşe sahip olan Furkan Yaman, evin en küçük üyesidir. Babasını bir kalp krizi sonucu 2015 yılında kaybetmiştir. Bundan sonra ablaları ve annesi ile birlikte yaşamını devam ettirmektedir.

Aynı yıl, YouTube kanalı açarak videolar yüklemeye başlamıştır. Daha sonraları 2019 yılında bir arkadaşı ile ticarete atılmıştır. Azmiyle büyük başarı yakalayan ünlü fenomen, ticari zekası ile de şaşırtmıştır. YouTuber fenomenliğinden kazandığı gelirle, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bir hamburger dükkanı açıp işletmiştir. Kazandığı geliri dikkatli bir şekilde değerlendirmeyi başaran Furkan Yaman, bu özelliği ile de taktir toplamayı başarmıştır.

Ayrıca Acun Ilıcalı tarafından düzenlenen Exatlon Challenge 2019 yarışmasına davet edilmiştir. Bu yarışmada bulunan 16 fenomenden biri olmayı başaran YouTuber, beyaz takımda mücadele etmiştir.  Sadece YouTube üzerinden değil, diğer sosyal medya platformları üzerinden de adından sıkça söz ettirmektedir. Oldukça büyük bir kitleye ulaşmayı başaran YouTuber, İnstagram üzerinden de 1 milyondan fazla takipçi sayısına sahiptir.

Furkan Yaman özellikle sosyal medya platformları vasıtasıyla bir yandan takipçi sayısını arttırırken diğer yandan, farklı etkinliklerle de takipçilerinin karşısına çıkmıştır. Bu da onun ünlü olmasını sağlayan en temel özellikleri arasında yer almaktadır.

YouTuber Furkan Yaman Nasıl Ünlü Oldu? 

YouTube üzerinden 3,55 milyon aboneye sahip olan Furkan Yaman, bir anda çıkış yakalayan ünlülerden değildir. Fenomen olma serüveni biraz zaman alsa da, bu amacına ulaşmayı başarmıştır. Önceki yıllarda da birkaç defa YouTube kanalı açmıştır. Fakat çeşitli nedenlerle kanal ile pek alakadar olamamıştır. Özellikle maddi desteğin olmaması, açtığı kanalları ileriye taşımasına engel olmuştur. Bu nedenle o yıllarda birkaç kez açtığı YouTube kanallarını kapatmak zorunda kalmıştır. İlgili Link: Dilara Kurtulmuş Kimdir

Daha sonra yeniden bir kanal açmış ve bu kanal üzerinde dikkatli bir şekilde ilerlemeye başlamıştır. Asla pes etmeyip birkaç kez deneyip, tecrübe edinip yoluna devam etmesi; onu şuan ünlü bir fenomen yapmıştır. Özellikle ilk yıllarda çektiği oyun videoları büyük beğeni toplamıştır. Bunun yanı sıra eğlenceli ve güldüren videolar ile günümüzde 944 milyondan fazla görüntülenme yakalamıştır. Sürekli aynı videolar çekmek yerine, kendini yenileyen yapıya sahiptir. Çektiği popüler içerikli videolar sayesinde çok fazla kitleye ulaşmıştır.

Fenomenin en büyük özelliğinden biri, tek bir kesime hitap etmemesidir. Aksine bütün kesime hitap eden içerikler yüklemesi; onu herkes tarafından sevilen ve takip edilen biri haline getirmiştir. Bu sayede sadece YouTube üzerinden değil; aynı zamanda bütün sosyal medya hesaplarından da ciddi bir takipçi sayısına ulaşmayı başarmıştır. Ayrıca Türkiye’de en fazla abone sayısına sahip ünlülerden biri olmuştur. Asla pes etmeyen bir yapıya sahip olan Furkan Yaman, sürekli olarak yükselmeye deva etmektedir. Hatta kendisi adına açılan birden çok fan sayfaları dahi görmek mümkündür.

YouTuber Furkan Yaman Ne Zaman Doğdu? 

Çektiği Youtube videolarıyla büyük beğeni toplayan Furkan Yaman, 4 Temmuz 1999 yılında doğdu. Yengeç burcuna sahip olan ünlü YouTuber, 2021 yılı itibariyle 22 yaşındadır.

Furkan Yaman Hangi Şehirde Yaşıyor? 

Ankara’da dünyaya gelen ünlü fenomen, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Bahsettiğimiz üzere Kadıköy’de hamburger dükkanı açması, İstanbul’da yaşamasını daha da gerekli kılmıştır. İlgili Link: Ayşecan Tatari Kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz