Genital Bölge Kararması Hastalık Habercisi mi?

0
430
Genital Bölge Kararması Hastalık Habercisimi | Dinamik Yaşam
Genital Bölge Kararması Hastalık Habercisimi | Dinamik Yaşam

Genital bölge kararması neden olur?  Vajina estetik kozmetik uygulama olan genital bölge  kararması estetik kaygıya neden olur. Genital bölgesini tıraş edilmesi neticesinde zamanla renk koyulaşması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların giderilmesi mümkün olduğundan çeşitli kozmetik yöntemlere başvurulmaktadır. Sağlık Açısından sorun olmayan bu durum lazer ve beyazlatıcı kremler ile tek bir uygulama sonrası sonuç alınır.Genital bölgede meydana gelen kararmaların çeşitli farklı sebebi olabilir. Yanlış çamaşır seçimi, dar kıyafet kullanımı gibi faktörler en çok sebep olan unsurlardır. Kararma problemi ile karşılaşmamak için pamuklu iç çamaşırları tercih etmek ve olabildiğince o bölgeyi sıkmayan kıyafetler tercih edilmelidir.
Genital bölge kararmasının nedeni aşağıdaki durumlar olabilir:
* Hormonal değişimleri

*Uzun süre doğum kontrol hapı kullanımı
*Doğum ya  gebelikler
* İlerleyen yaş faktörü
*Uzun süre güneş ışığına maruz kalmak

Bazi hastaliklar o bölgenin kararmasına neden olabilir. Kalıcı olduğu gibi geçici bir kararma  da söz konusu olabilir. Genital bölge beyazlatma operasyonu adı verilen uygulamada, genital bölgenin rengi mevcut halinden daha açık hale gelmektedir. Kısa süren ve acısız bir işlem olan genital bölge beyazlatmada lazer kullanılır. Lazer deri altındaki pigmentlere etkisi ile hücreleri parçalar, böylece genital bölgenin beyazlaması mümkün olur.  Rengin beyazlaması sağlanırken, cilde peeling uygulaması yapılarak tıraşlama nedeniyle oluşan kararmalar ortadan kalkmış olur.  Dokunun canlanması ve sıkılaşmasını sağlayan lazer ışınlarıdır. Çünkü derinin altına etki eder böylece canlı ve parlak görünüm elde edilir. Vajina daraltma ve sıkılaştırma gibi estetik  uygulamaları da renk kararmasını giderir. Ama hastanın aynı durumla karşılaşılmaması jiletle tıraş uygulaması yapmaması gerekir. Bir diğer yöntem olan vajina beyazlatma kremleri ise eczanelerden temin edildiği sürece etki eder. Sahte olan ürünlere itimat edilmemesi gerekir. Çünkü bu ürünler cilde zarar verecek kimyasallar içerir.

Genelde gebelik döneminde kadınların  genital bölgesinde renk değişikliği ve kararmalar görülür yanlış iç çamaşır ve kıyafetler,  kararma nedenleri  o  bölgenin zarar görmesini n nedenleri arasında arasındadır. Doğum ve menopoz sonrası dönemlerde hormonal  dengenin bozulmasından kaynaklı kararmalar görülmektedir. Vajina kararması tedavisi için tek bir seans yeterlidir. İhtiyaç duyulan ihtiyaç duyulan bazı durumlarda tekrar edilmesi gerekir. Yine prosecuting officer adlı kremin düzenli kullanılması gerekir. Genital bölgenin hava almasını sağlayan iç çamaşırlarının tercih edilmelidir. Tüy dökücü krem ve jiletler kullanıldığında  etkisi ciddi sorunlara neden olabilir. Kadınlar için o bölgenin koyulaşması özgüven eksikliğine yol açar.Doğal yöntemleri denediği halde  başarılı sonuç alamayanların lazerle beyazlatma yöntemini tercih etmelidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here