Genital Bozukluklar Psikolojik Sorunlara Yol Açıyor

0
367
Genital Bozukluklar Psikolojik Sorunlara Yol Açıyor | Dinamik Yaşam
Genital Bozukluklar Psikolojik Sorunlara Yol Açıyor | Dinamik Yaşam

Genital bozukluklar birçok kadını psikolojik olarak etkileyebiliyor. Bu yapılan estetik türleri kısa sürede bu olumsuzluklardan kadınlar pozitif yönde çıkabiliyor.Kadınların çok fazla dile getiremedikleri ancak genital bölgelerdeki estetik kaygıların son derece kadını rahatsız edici sıkıntılar oluşturabileceğini söyleyen uzmanlar  özellikle genital bölgede oluşan kötü görüntü kadının cinsel yaşamını son derece olumsuz etkilemekte diyerek bilgilendirme yapmıştır. Genital estetik kadının kendi özgüvenini ve karşı cinsle olan ilişkisinde kendini mutlu ve rahat hissetmesini sağlayan estetik operasyonları yapmaktadır.  Özellikle kadınları kendi vücutları ile ilgili rahatsız eden estetik kaygılar son günlerde genital estetiğinde eklenmesiyle daha fazla dile getirilmektedir.  Kadınlarda gerek birden fazla doğumlar,  gerekse doğuştan var olan veya ilerleyen yaşa bağlı oluşan deformasyon ve sarkmalar kadında genetik estetik kaygısını gündeme getirmektedir.  Çünkü genital estetik kaygılar kadın psikolojisini son derece olumsuz etkileyen konulardan biridir diyerek konuşmasına devam etmiştir.

Genital Bölgelerdeki Deformasyonlar Neden Oluşur?

 

Kadınlarda birden fazla doğum genital bölgede genişleme ve sarkmalara sebep olmaktadır şeklinde ifade kullanmıştır.  Bu genital bölge görüntüsündeki bozukluk bazı kadınlarda doğuştan veya genetik özelliklere bağlı olarak oluşan sarkmalardır.  Ancak estetik bozukluk kadında cinsel ve psikolojik olarak hayatı olumsuz olarak etkileyen önemli konulardan biridir. Konuşmasında özellikle özgüven eksikliği partneri ile rahat cinsel ilişkide bulunamama veya yaz tatilinde mayo ve bikini giydiğinde kendini kötü hissetmek gibi sorunlar oluşturmakta olduğunun altını çizmektedir.  Bütün bu sorunlar genital estetik merkezlerinde yapılarak tamamen ortadan kaldırmaktadır.  Üstelik bu uygulamalar artık günümüzde çok kısa sürede ve hızlı iyileşme süreci ile birlikte gerçekleştirmektedir.  Dolayısıyla genital estetik operasyonu sonrasında kadının kendine olan güveninin artması partneri ile olan ilişkilerinde de olumlu gelişmeleri sağlamıştır.

Vajinoplasti Yöntemini Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

 

Kadında vajinal genişleme birçok sebebe bağlı olarak gerçekleşmektedir.  Bu yapısal olduğu gibi doğumlardan sonra da oluşan travmalar kas ve yumuşak dokuların etkilenmesiyle gelişir.  Bu durum vajinada genişlemeye sebep olur ve sonrasında da çiftler cinsel ilişki sırasında birbirlerinden zevk alamazlar.  Genital estetik operasyonlarında en fazla dile getirilen ve talep edilen uygulamalardan biri vajinoplasti operasyonlarıdır .  Hem vajinal olarak estetik görüntü,   hem de vajinanın cinsel fonksiyonları düzeltilir.  Operasyon sırasında vajinal kanal daraltılır.  O bölgede mukozanın bir kısmı çıkartılır yani vajina normal olması gereken duruma getirilir.  Bu da son derece basit ve kısa sürede gerçekleştirdiğimiz operasyonlardan biridir. Genel anestezi altında yapılabildiği gibi bazı durumlarda hastanın tercihine bağlı olarak lokal anestezi altında da yapılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here