Ana Sayfa ESTETİK Göz Kapağı Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur

Göz Kapağı Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur

0
Göz Kapağı Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur? | Dinamik Yaşam
Göz Kapağı Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur? | Dinamik Yaşam

Alt ve üst göz kapak yapılarında sarkmış deri, fazla kas dokusunun çıkarılması ya da göz çevresinde bulunan dokuların gerdirilmesi için yapılan plastik cerrahi uygulamalarının tamamı göz kapağı estetiği olarak isimlendiriliyor. Bireylerde yaş ilerlemesi ve yer çekimine bağlı olarak cilt yüzeyinde çeşitli şekillerde sarkmalar meydana geliyor. Bu sarkmalar dolaylı olarak göz kapaklarına da yansıyabiliyor. Göz kapaklarında ve gözaltlarında torbalanmalar, ciltte bollaşma meydana gelmesi, gevşeme, renginin değişmesi ve daha birçok sorun gözlemlenebiliyor. Çeşitli nedenlerden dolayı da meydana gelebilen bu sorunların tamamı göz kapağı estetiği uygulaması ile giderilebiliyor.

 

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri

 

Elastik bir yapıya sahip olan cilt yaşlandıkça bu etkisini kaybetmeye başlar. Bu da cilt yüzeyinde ilk olarak kendini göz kapaklarında ve göz çevresinde gösterir. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan belirtiler de insanları daha yorgun ve daha donuk gösteriyor. Alt ve üst kapaklarda meydana gelen yaşlanma belirtileri şu şekilde sıralanabilir:

  • Üst göz kapağında düşüklük,
  • Gözaltlarının torbalanması ve renk değişimi meydana gelmesi
  • Göz kapağında üzerinde kırışma ve sarkma meydana gelmesi
  • Kazayağı çizgilerinin daha belirgin hale gelmesi
  • Yorgun bir yüz ifadesi ortaya çıkması

Gibi nedenler sıralanabilir. Göz kapaklarında meydana gelen deri bollaşmaları üst göz kapaklarında düşüklüğe neden olabiliyor.

 

Göz Kapağı Estetiğine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

 

Göz kapağı estetiği genelde 35 yaş sonrasındaki insanlara uygulanan bir işlemdir. Ancak bu uygulama genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak daha genç yaşta insanlarda da görüldüğünde istenilen yaşta da uygulanabiliyor. Kısacası bu estetiğe ihtiyaç duyan herkes bu uygulamalardan yararlanabiliyor. Göz kapağı estetiği 7 ya da 8 sene kadar etkisini sürdüren uygulamalardır. Ameliyat sonrasında insanlarda yorgun olan görünüm kaybolur ve daha genç bir görünüm ortaya çıkar.

 

Göz Kapağı Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Ameliyat sırasında bireylerde fazla kanama meydana gelmemesi açısından kişilerin mutlaka kan sulandırıcı ilaçların kullanımını bırakması gerekiyor. Devamlı olarak kullanılan ağır ilaçlar uygulama öncesinde uzman doktora bildirilmeli ve gerekirse kullanımı ameliyattan 15 gün öncesinden bırakılmalıdır. Ameliyat öncesinden 2 ya da 3 hafta öncesinde de kişilerin alkol, sigara ve diğer bağımlılık yapan maddelerin bırakılması da önemli durumlar arasındadır. Bitkisel tedavi içeren karışımların da yine bu süreçte bireyler tarafından kullanılmaması gerekiyor. Gözaltı estetiği operasyonları alt ve üst göz kapağına uygulanabildiği gibi aynı anda her iki kısma da uygulanabilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version