Güneş Kremi Seçimi Nasıl Yapılır | Dinamik Yaşam
Güneş Kremi Seçimi Nasıl Yapılır | Dinamik Yaşam

Güneş kremi seçmek için öncelikle cildinizin ihtiyaçlarını bilmeniz gerekiyor. Güneş kremleri içerikleri ve yoğunluklarına göre farklı özelliklere sahiptir. Bazıları solüsyon, bazıları jel bazıları da krem formundadır.

Cildinizin yağlı olup olmaması güneş kremi seçerken dikkat etmeniz gereken bir konu. Aynı zamanda hassas ve kızarıklığa yatkın bir cildiniz varsa da özel bir güneş kremi seçmeniz gerekiyor. Özellikleri ve içeriğine girmeden önce belirtmek gerekiyor ki güneş kremi markası güvenilir bir marka olmalıdır. Ayrıca güneş kremlerinizi atı ayda bir yenilemeniz de önemli. Çünkü kullanım süreleri çok uzun değil.

 

Güneş Kremi İçeriği Nasıl Olmalı?

 

Güneş kremi satın alırken içeriğine göz atın ve içerisinde çinko bulunmasına özen gösterin. Çinko cilt için en gerekli minerallerden birisi. Bununla birlikte seçtiğiniz güneş kremi içerisinde herhangi bir kimyasal ve zararlı madde olmamasına dikkat edin. Bazı ciltler paraben, alkol ve benzeri maddelere tepki gösterebilir.

Mümkün olduğunca organik içerikli bir krem seçmeye çalışın. Yüzünüz ve vücudunuz için farklı kremler kullanmanız gerektiğini de unutmayın. Cildiniz hassas ise yüksek koruma faktörü içeren bir güneş kremi seçmeniz gerekiyor. Ayrıca yüksek korumalı güneş kremlerinin bronzlaşmayı geciktirmesi gibi bir durum söz konusu değil.

Bu konu da sizi yanıltmasın. Solüsyondan çok krem formunda bir krem seçmeye çalışın. Hem UVB hem de UVA korumalı olması da şart. Seçiminizi yaparken bunları mutlaka göz önünde bulundurun, çünkü bu iki özellikten birisi eksik olursa güneş kreminiz etkili olmaz.

 

Hangi Formda Güneş Kremi Seçilmelidir?

 

Çok yağlı bir cilde sahip olanlar için jel formunda, su bazlı ve daha hafif yoğunluklu güneş kremleri önerilir. Anca bu seçimde de koruma faktörünün yüksek olması önemlidir. Hem kuru hem de akneye yatkın bir cildiniz varsa kesinlikle krem formunda ve yoğun nemlendirici özellikli bir krem seçmelisiniz.

Bazı ciltler kızarıklık ve roza gibi hastalıklara yatkındır. Bu durumda özel bir içeriğe sahip ve kızarıklık karşıtı bir krem seçmeniz gerekiyor. Bütün bunlar dikkate alınarak ihtiyacınız olan doğru kremi seçebilirsiniz. Kullanırken de güneşe çıkmadan en az yirmi dakika Önce uygulamaya özen göstermelisiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz