Güneş Lekeleri Nedenleri
Güneş Lekeleri Tedavisi | Dinamik Yaşam

Yazın bizi terk etmeye hazırlandığı şu günlerde, güneşin cildimiz üzerinde bıraktığı lekelerin daha da derine inip kalıcı hale gelmemesi için leke tedavisine başlamanın tam zamanı. Sıcaklığı düşen havalar, yaşanılacak serinlikleri cildimiz için faydalı hale getirmek elimizdedir. Bunun için yapılması planlanan leke tedavilerinde en dikkat edilmesi gereken nokta tedavinin cilt yüzeyine değil de derinine nüfus eden yöntemleri kapsamasıdır.

Yazın tene gelen güneş ışınları var olan lekelerimizi artırabildiği gibi yeni oluşan lekelerle de davetiye çıkarmaktadır. Uzmanlar yaz döneminde leke tedavilerinin fayda sağlamadığı için yapılmadığını eylül döneminde başlayıp mayıs ayına kadar süren bir dönemin tedavi için en doğru zaman olduğunu vurgulamaktadır.

Cildin Alt Katmanlarına İnmeyen Tedaviler Fayda Etmiyor

Güneşle birlikte oluşan lekelerde tedavinin en önemli kısmını cildin kendi kendinin yenilemesinden geçtiği söyleyebiliriz. Bunu sağlayabilmek için de  lekelere yapılan yüzeysel işlemler yerine cildin en alt katmanlarına kadar inilebilecek tedavi yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Cildimizi korum altına alan vitaminleri en derine nüfus ettirmedikçe sorunu kalıcı olarak çözmemiz mümkün değildir. Bu metotla olan tedavi süreci birkaç seans daha uzayabilmektedir.

Cilt Koruması Aylar Boyunca Sürebilir

Leke tedavisinde şu dönem en çok kullanılan yöntem dakikada 6.000 mikrokanal açabilen Baby Face Beauty yöntemidir. İki aşamada uygulanmaktadır. İlk aşama da, cildin üzerinde bulunan ilk yüzeyde küçük boyutlarda lazer ışığıyla mikro kanalların açılması sağlanmaktadır. Bu süreç 5-6 dakika sürmektedir. Sonra ki aşamada cildin ihtiyacı kadar, açılan kanalara lekeleri tedavide kullanılan ürün işlenmektedir.

Sonrasında 10-15 dakikalık maske uygulaması yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Tek seansta gözle görülen farklılıklar oluşsa da uygulamayı sonuç tamamlanana kadar uygulamakta fayda görülmektedir. Sonraki seanslar için belirli aralıklarla işlem tekrarlanabilmektedir. Herhangi bir anestezik müdahale bulunulmadan tüm işlem yapılabilir. Genel olarak uzmanların 3 seanstan sonra cildi koruma altına alıp aylarca bundan faydalanabileceğimiz kararında birleşmeleridir.  Kaynak: Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz