Hayır Lokması Döktürme Firması
Hayır Lokması Döktürme-Dinamik Yaşam

Hayır lokması, yapılması istenilen işin gerçekleştirilmesi veya gerçekleşmiş olan hayırlı olmuş isteğin sonucu etrafta bulunan insanlara ikram edilen tatlı olarak bilinen lokmayı dağıtmaktır. Tüm ücretini hayır yapmak isteyen kişi tarafından ödenen tatlı yiyen ve bu hayra ortak olan herkesin duasıyla daha iyiye gittiği bilinir.

Eski dönemlerde saraylarda un, maya ve su karıştırılarak mayalı şekilde yağa dökülerek kızarınca su ve şeker karışımına tatlı elde edilir. Sadece saraylarda tüketilen bu tatlı çeşidini pek kimse bilmemekteydi. Günümüz şartlarında ise herkesin bildiği ve oldukça fazla tükettiği tatlılar arasındadır.

Hayır Lokması Hangi Durumlarda Döktürülür?

Hayır lokması, ilk dökülmeye başlandığında evde bayanlar tarafından dökülerek dağıtılır ikram edilirdi. Lokma dökme işlemi zahmetli ve tek başına yapılması güç bir tatlıdır. Hayır lokması döktürme kişiler, olmasını istekleri iş hayırlı olsun diye vatandaşlara ikram ederler. Lokma döktürme nedenleri şu şekildedir,

  • Yeni iş yeri açılışı bereket vermesi için
  • Düğün esnasında gelin ve damada huzur getirmesi için
  • Mevlit zamanlarında
  • Hastalıktan kurtulmak için yapılan dua için
  • Geçirilen kazadan sonra iyileşmek ve bir daha olmaması için
  • Çok istenilen bir şey gerçekleştikten sonra
  • Allah’ın rızasını kazanmak dua almak

Bu nedenlerden dolayı hayır lokması dökümü genelde bu tür durumlarda daha fazla uygulanmaktadır. Lokma döktürmek hem döktürene hem de dökene manevi sevap kazandırır. İkramı yaptıranın mutlu olduğu yiyenleri rahatsız etmediği için memnun olduğu bir vakittir. Hayır lokması dökümü eskisi kadar yorucu bir iş değildir. Hayır lokması dökümü yapan firmalar son zamanlarda oldukça artmıştır. Siz hiçbir zahmete girmeden hazırlanan lokmalar tüm hijyen kurallarına uyarak özenle sunulmaktadır.

Hayır Lokması Nasıl Dökülür?

Hayır lokması önceki zamanlarda evde bayanların yaptığı ve mahallenin gençleri veya evin çocuklarının kapı kapı dolaşarak dağıtılan tatlıdır. Son zamanlarda ise oldukça her şeyin geliştiği ve lokma döktürmek isteyen kişilerin telaşlı veya üzüntülü günlerinin olması nedeniyle vakitleri olmaz. Hayır lokması dökümü yapan firmamız profesyonel şekilde sizin tercih ettiğiniz adrese gelerek sizin hazırlanma aşamasını gördüğünüz titizlikle hazırlanan lokmalar dökülmektedir. Sizin adınıza dağıtan ve hayrınızı ve dileğiniz yerine getirmektedir.

Hayır lokma dökümü yapan İstanbul Hayır Lokmacısı firmamız istediğiniz kilograma göre titizlikle lezzetli ve hijyen kurallarına göre üretim yapmaktadır. Genelde camii çıkışında veya kalabalık alanlarda dağıtımı yapılarak daha çok kişiye ulaşması sağlanır. Lokma dökümü fiyatları bütçenizi yormayan siz müşterilerinin istekleri doğrultusunda istediğiniz kilograma göre hazırlayıp sunabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz