Hirudoid Krem
Hirudoid Krem | Hirudoid Krem Nasıl Kullanılmalıdır

Hirudoid krem genellikle cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Buna istinaden cilt sorunlarında aktif olarak kullanılan krem üründür. Hirudoid krem genellikle kozmetik bir ürün şeklinde bilinse de tıbbi amaçlı kullanılan bir üründür. Ancak kozmetik amaçlı da kullanılması mümkün kremlerdendir.

Hirudoid krem, dermiste bulunan MPS’ye benzeyen özelliği ile bir MPS içerici kremdir. Aynı zamanda MPS’nin cildin iyileştirici özelliklerine ait önemli faktör olduğu ve tedavi amaçlı kullanıldığı kesindir. Bununla birlikte Hirudoid krem içeriğinde doku yenilenmesini hızlandırmak için bileşenler taşır. Buna istinaden tedavi amaçlı şişlik veya iltihaplanmayı azaltma özelliği ve morlukları daha hızlı iyileştirme gibi etkileri vardır.

Hirudoid Krem Özellikleri Nelerdir?

Hirudoid krem özellikleri içinde MPS, kurtarmayı çeşitli şekillerde hızlandırması vardır. Özellikle içeriğinde bağ dokusu matrisinde bulunan elastin ve kollajen liflerinin sayısını arttırıcı niteliktedir. Bununla birlikte içeriğinde hyaluronik asit içeriğini arttırdığını gözlemlenir. Bu özelliği ile birlikte cildin nemlenme ihtiyacını karşılar. Tedavi edici etkileri sayesinde şişlik ve iltihaplanmaları durduran, azalttan ve morluk iyileşmesi sağlayan kremlerdendir.

Hirudoid kremin faydalarından biri yara izleri üzerindeki kökten çözümüdür. Bu etkisi özellikle Yara izi oluşturan liflerin çoğalmasını önleyici şekildedir. Aynı zamanda cilt üzerindeki yara izlerinin kaybolmasını etkiler. Öte yandan kızarıklığı azaltarak izlerini siler.  Hirudoid krem özellikle burkulmalar ve spor yaralanmalarında oluşan sorunlarda kullanılır.

Bu gibi yaralanmalarda vücutta morluklar oluşur.  Bu aşamada hirudoid krem, uygulanan bölgeye kan dolaşımını hızlandırdığı için morluğu cilt üzerinden siler.  Aynı zamanda çoğunlukla çatlak veya yarıklara uygulanan alçı yaralarında kullanılan bir krem çeşididir.

 Hirudoid Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

Hirudoid krem doktorların önerdiği şekilde ve dozda kullanılmalıdır. Hirudoid krem için en iyi kremi belirtilen doz ve sıklıkta uygulamak zorunludur.  Genellikle bilinçsiz şekilde daha yüksek dozda uygulamak veya daha sık kullanmak iyileşme sürecine katkı sağlamaz.  Aksine yüksek dozda kremi kullanmak yan etkilere neden olur.

Özellikle kremi açık yara olan cilt bölgelerine sürmemek önemlidir. Buna istinaden uygulama yapılacak bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanması risk yaratmaz. Hirudoid krem içeriğinde gözaltı morluklarına bir etki yoktur.

Günümüzde gözaltı morluklarından kurtulmak için hirudoid kremi kullanır. Genellikle gözaltı için kullanımında birçok kişi olumlu sonuçlar almıştır. Fakat uygulamada gözaltı derisine uygulandığında dikkatli olmak gereklidir. Bununla birlikte kontakt lens kullananlar için lensleri takarken gözlerinizin altına uygulamaktan kaçınmak gereklidir. Bu gibi durumlarda gözle istenmeyen temas durumunda enfeksiyon riski her zaman vardır.  Hirudoid kreminde kullanımlarında diğer tıbbi ürünler gibi yan etkileri bulunur. Buna istinaden Kremin sık görülen yan etkileri; ciltte kızarıklık oluşturmasıdır. Aynı zamanda kaşıntı, şişme veya soyulma gibi yan etkileri olabilir.

 Hirudoid Krem Hangi Cilt Sorunlarında Kullanılır?

Bu krem piyasada özellikle tercih edilen sağlık ve güzellik ürünlerinden biridir. Ayrıca bu krem, cildin dermisinde kullanılan ve doğal olarak bulunan MPS’ye benze içeriklere sahiptir. Aynı zamanda cildin iyileştirici özellikleri, dokularda MPS ile gerçekleşir. MPS özelliği ile doku yenilenmesini sağlayarak şişlik ve iltihabı azaltmak gibi birçok özelliğe yardımcı olur.    Hirudoid krem genellikle kozmetik ve ilaç sektöründe 20g ve 40g tüplerde yer alır. Ayrıca her gramda 3 mg polisülfürik asit mukopolisakkarit esteri ile tüm eczanelerde mevcuttur.

İlgili Link: Advantan Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

Aynı zamanda cildin dermisinde bulunan iyileştirici MPS ile cilt üzerinde yara, morluk, kızarıklık gibi problemlerin iyileşmesini hızlandırır. Tedavide bölgeye kan akışını iyileştirici özelliği vardır. Ayrıca bağ dokusu matrisindeki kolajen ve elastin liflerini artırma yolu ile doku yenilenmesini sağlar. İçeriğinde yer alan Hyaluronik asit bileşenini artırıcı özelliği ile cildin nemlendirmesinde etkilidir.

Krem ayrıca morluklar yanında varisler, burkulmalar gibi iltihaplı durumlar için de iyileştirici özelliği vardır.  Hirudoid krem MPS suyu emici özelliği sahip olup bağ dokularını gevşeterek kalın yara izleri oluşturan yoğun lif birikimini önler.

Hirudoid yara, çürük ve morluk izleri yumuşatır, yara dokusu elastikiyetini arttırır ve bununla birlikte kızarıklığı azaltır.  Burkulma ve diğer küçük yaralanmalardan periferik kan damarlarını genişletir ve iyileşmesi için kan akışını arttırır. Böylece sıvının dokular tarafından daha hızlı emilmesini sağlayarak iyileşmesini sağlar.

İlgili Link: Stafine Krem ve Faydaları

Aynı zamanda, tıbbi gözetim altında damarların çeşitli iltihabi durumlarında kullanılabilen bir kremdir.  Genellikle hirudoid krem küçük kan pıhtılarının neden olduğu cilt yüzeyine yakın damarların iltihaplanması sonucu tercih edilir. Böyle durumlarda cilt üzerinde etkiyi yatıştırmak veya sakinleştirmek için etkilidir. İçeriğinde heparinoid etken maddedir ve cilt yüzeyinin hemen altındaki mikroskobik kan pıhtılarını çözer. Bu etki için özellikle günde dört kez uygulanmalıdır.

Hirudoid Krem İçerikleri Nelerdir?

Hirudoid krem cilt üzerinde ağırlıklı olarak vücuttaki koyu lekelerin tedavisinde de kullanılan ve bunun için özellikle eczaneden temin edilebilecek kremlerden biridir. İlacın kullanımı ile oluşabilecek çeşitli sağlık sorunlarının başlamasını önleme etkisi vardır. Aynı zamanda ilacı kullanmadan önce sağlık kontrolü yaptıranlar için krem dikkatli kullanılmalıdır. Birçok cilt sorunlarında ve kullanımında etkin olan krem, etken madde olan mukopolisakkarit polisülfat içeriğine sahiptir. Aynı zamanda miristil alkol, orta zincirli trigliserit, izopropil miristat, izopropil alkol gibi içerikleri vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz