İmplant Tedavi Süresi Nedir
İmplant Tedavi Süresi

İmplant uygulaması ilk yapay kemiğin yerleştirilmesi ile başlar. Yerleştirme süreci, hastanın ağız içi genişliğine ya da ağız içindeki yapılabilirlik durumuna göre teşhis konulduktan sonra yerleştirme süreci başlar. Yerleştirme süreci yaklaşık 10 dakika ile yarım saat arasında değişiklik gösterebilir.

 

Tedavinin başlangıç sürecinde dar bir çene yapısı olan hastaların yerleştirme süreci birkaç saate kadar uzadığı da görülebilir. Normalde implant kemiğe yerleştirildikten sonra üst çenede 3 ay, 2 ay ise üst çene kemiği içerisinde kalarak yüzeyinde bulunan boşluklara yeni kemik büyümesi ile çene kemiği ile kaynaşır. Tamamen sorunsuz bir çene ve diş kullanımı süreci 3 ay ile 8 aya kadar değişen bir zaman dilimini kapsayabilir.

 

İmplant Tedavisi Nedir? 

 

Birçok hastalık durumunda ilerleyen tıp gelişmeleri gibi, dişlerin kısmen ya da tamamen kaybında da bu tıbbi ilerlemeler çözüm odaklı olarak tedavi uygulanabilmektedir. Diş tedavisi için genel olarak sadece diş kaybından nedenle olmaz.

 

Aynı zamanda diş etlerinin dibindeki kemikte herhangi bir durum sonrası oluşan hasarlardan ya da yaşlılığa bağlı olarak çene kemiğindeki değişikliğe bağlı olarak tüm diş kayıplarının yaşandığı zaman uygulanan ve gerçeğe en yakın tedavi yöntemi implant tedavisidir.

 

İlgili Link: Badem Göz Estetiği Nedir

İmplant Tedavisi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

 

Hastanın tedavi sürecinde, ağız bölgesine darbe almamaya dikkat etmesi gerekmektedir. Sert ve ya katı yiyecekler tüketmemeli ve ağrı ya da sancıyı daha az hissetmek için aşırı soğuk ve aşırı sıcak besin maddelerinden uzak durması gerekir. Kolayca uygulanabilecek yöntemlerle dişlerin zarar görmesi, dişin fazla baskı nedeniyle kaynaşma sırasında zarar görmemesi ve daha hızlı bir şekilde kemik ile kaynaşması sağlanabilir.

 

İmplant Tedavisinde Ağrı Hissedilir Mi? 

 

Diş yerleştirme sürecinin ardından birkaç günlük süreçte ağrı hissedilmesi mümkündür. Cerrahi işlem sonrasında uyuşukluğun yavaş yavaş geçmeye başlamasıyla hafif ağrılar ve şişlik görülmesi mümkündür. Çoğu diş tedavisi gibi implant tedavi sürecinde de ağrı ve şişlik yaşanması normaldir. Fakat bazı ağrı kesiciler ve uyuşturucularla birlikte bu süreci çok fazla acı çekmeden birkaç gün içerisinde atlatılabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz