İnce Gösteren Kıyafet Nasıl Olmalı
İnce Gösteren Kıyafet Önerileri

Her yüzyılda kadınların en büyük problemlerinden biri kilo fazlalalıklarıdır. Nerden biliyorsun diyenleriniz varsa aranızda hemen söyleyeyim bende bir kadın olduğumdan bizlerin kilo problemi  asla bitmez. O yüzden bu yazımızda ve ince gözükmenizi sağlayan kıyafetleri sizinle paylaşalım istedik.

Vücut Tipinizi Biliyor musunuz?

Hepimizin vücut tipi birbirinden farklı ve aslında vücut tipine uygun kıyafetler giyerek pek çok kusurumuzu örtebilir, hatta olduğumuzdan daha zayıf görünebiliriz.

Kiloluysanız Dikine Çizgili Kıyafetleri Tercih Edin (2

Kilo problemi fazla olan kadınlar, enine boyutlandırılmış kumaşlardan yapılmış kıyafetler yerine dikine çizgili kumaşları tercih etmeliler.

Çünkü dikine çizgiler daha zayıf ve daha ince görünmenizi sağlar. Bu aşamada seçimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken şeyler var. Vücudunuzda olması gerekenden daha kalın ve kıvrımların fazla olduğu bölgelerde dikine de olsa kalın çizgiler sizi olduğundan kilolu gösterir.

Her hafta başı başlanan ve hafta ortasını görmeyen diyetlerden denemeyeniniz yoktur herhalde. Hayır diyetleri bozuyor olmamızın sebebi iradesizliğimiz değil ,yeterli motivasyona sahip değiliz. Kıyafet seçimlerinde verdiğimiz önerileri uygulayarak daha moralli diyetlere başlayabilirsiniz.

Çok Bol Kıyafetler Giymeyin

Bol kıyafetlerin pek çok kez kurtarıcımız olduğunu düşünürüz fakat, gerçekte durum böyle değil. Çok bol yada çok dar kıyafetler vücuttaki tüm fazlalıkları olduğundan daha fazla görünür hale getirir.

Unutmamalısınız ki bol kıyafetler kusurlarınızı saklıyormuş gibi gözükse de aslında sizi olduğunuzdan daha hacimli ve geniş gözükmenizi sağlar.

Aksesuar Kullanımının Sizin Gizli Silahınız Olduğunu Unutmayın

Aksesuar kullanmayı sevmeyen kadın var mıdır acaba? Seçtiğiniz kıyafetle uyumlu aksesuarlar kullanarak hem şık gözükebilir hem de giyiminize hareket katabilirsiniz. Örneğin seçeceğiniz şık ve uzun bir kolye göz aldatmacası yaratarak dikkate kendine çekecek ve omuzlarınızı olduğundan küçük gösterecektir.

Vücut Tipinizi Tanıyormusunuz
Vücut Tipiniz Nedir

Pantolon Seçimlerinizde Yüksek Bel Tercih Edin.

Eğer kilo fazlalığınız bacaklarınızda belirgin bir biçimde dağılmışsa son yıllarda sıkça gördüğümüz skinny pantolonlardan uzak durun. Düz kesim ve klasik pantolonlar sizin için her zaman daha doğru seçim olacaktır. İlgili Link: 2020 Moda Trendleri

A Kesim Elbiseler ve Etekler

Bu sezon sıklıkla gördüğümüz elbise modellerinden A kesim elbiseler zayıf görünmek konusunda gardrobunuzun kurtarıcılarından. A kesim elbiseler bel kısmını olduğundan daha ince gösterir ve volanlı etek yapısı sayesinde kalça bölgesindeki fazlalıkları kapatır. Ayrıca boy probleminiz varsa , bu elbiseler üst kısmınızı olduğundan daha uzun gösterecektir.

Renklerin Etkisini Kullanın

Kıyafet seçimlerinizde kontrast renkler seçmekten asla korkmayın. Elbette vazgeçemediğimiz klasiklerden olan siyah ve beyazın birlikteliğiniz her zaman kullanın. Koyu renklerde yaptığınız bir kombini açık renkte seçilmiş bir hırka yada bir şal ile tamamlayabilirsiniz. Eğer tek renk giyinmekten hoşlanıyorsanız, aynı rengin farklı tonlarını üstünüzde bulundurun. İlgili Link: Aşırı Soğuklarda En Çok Tercih Edilen Giyim

Hırka ve Şal Kullanmaktan Çekinmeyin

Kilolu olsakta olmasakta hırkalar bizi olduğumuzdan daha zayıf ve uzun gösteriyior. Kombinlenmesi de bir o kadar kolay olan bu hırkalardan soğuk kış günlerinde vazgeçmeyeceğiz. Uzun bir hırka kullanacaksanız eğer benzer renklerde bir kemer belinizi ortaya çıkartmanızı öneririz. Dizinize kadar uzanan salaş bir hırkayı siyah kot pantolonunuz ve sneakers ayakkabılarınızla kombinleyerek günlük kullanabilir,tarz bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz