Instagram'da Nasıl Grup Oluşturulur | Dinamik Yaşam
Instagram'da Nasıl Grup Oluşturulur | Dinamik Yaşam

Instagram kullanan takipçilerimiz için grup nasıl oluşturulur ve grup sohbetleri nasıl yapılır onu açıklayacağız. En fazla 15 kişiyi gruplara ekleyebilirsiniz.11

Instagram kullanan takipçilerimiz için grup nasıl oluşturulur ve grup sohbetleri nasıl yapılır onu açıklayacağız. En fazla 15 kişiyi gruplara ekleyebilirsiniz. Whatsapp’a oldukça benzer bir işleyiş ile rahatça grup oluşturabilirsiniz.

Zaten instagram ve whatsapp facebook tarafından satın alındığı için benzer işleyişe sahip olmaları yadırganmamalı. O halde gelelim nasıl grup oluşturacağınıza. Aşağıda yer alan adımları takip ettiğiniz takdirde sizler de Instagram’da grup oluşturabilirsiniz.

 

⦁    Instagram uygulamasını açınız ve mesajlara basınız.

⦁    Daha sonra sağ üst tarafta bulunan + butonuna basınız.

⦁    Gruba dahil etmek isteyebileceğiniz kişilerin listesi ekrana gelecektir.

⦁    Gruba eklemek istediğiniz kişileri teker teker seçiniz.

⦁    Gruba en fazla ekleyebileceğiniz kişi sayısı 14’tür.

⦁    Sizinle beraber en fazla 15 kişi grupta yer alabilir.

⦁    Kişileri seçtikten sonra gruba bir mesaj göndermeniz gerekmektedir.

⦁    Gruba mesaj atmak şarttır, yoksa grup açılmaz.

 

İlgili Link : Netflix Abonelik İptali

 

Sohbet ismi, sohbet fotoğrafını değiştirmek isterseniz sağ üstte bulunan “i” yazan yere basabilirsiniz. Buradan grup açıklaması, fotoğrafı ve ismini değiştirebilmek mümkündür.

Kişi sayısında yapılan bu kısıtlama whatsapp ve facebook’u grup oluşturma konusunda bir adım ileri itmiş vaziyette. Instagram’da grup oluşturma kültürü o kadar da yaygın değil.

Bu kısıtlama olmasa sonuç ne olurdu oldukça merak etmekteyim. Yine de instagram milyonlarca aktif kullanıcısı ve toplamda milyarı geçen indirmesiyle sosyal medyalar arasında zirvede yerini korumaya devam ediyor.

Instagram ile ilgili daha fazla ipucu ve bilgiye ulaşmak isterseniz sitemizi düzenli olarak takip edebilirsiniz. Güncel bilgilerle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz