Kaliteli Nevresim Nasıl Anlaşılır, Nasıl Seçilmeli | Dinamik Yaşam
Kaliteli Nevresim Nasıl Anlaşılır, Nasıl Seçilmeli | Dinamik Yaşam

Yatak odası tekstili içerisinde olan nevresim takımları seçimi son derece önem taşır. Öncelikli olarak uyku hijyeni için bu özen gereklidir. Eğer uyku esnasında nevresim takımından rahatsız olunursa kaliteli uyku da söz konusu olmayacaktır.

Seçilen nevresim takımı cildi yakan ya da çok fazla ısıtmayan, hava aldırtmayan sağlıksız kumaşlar olmamalıdır. Hele hele polyester tip saten ürünler adı altında satılanlar insana uyku esnasında nefes aldırmayan ve bir o kadar da rahatsız eden kumaşlardır. İyi bir uykuda aranılan yastık, yorgan, çarşaf ve nevresimin kaliteli olması gerekliliğidir.

 

Kaliteli Nevresim Takımı Seçimi

 

Huzurlu bir uyku için yatak odası tekstillerinden iyi ve sağlıklı olan tercih edilmelidir. Çarşaf ya da nevresimlerde malzemenin önemi büyüktür. %100 pamuk olan seçimler yapıldığında çok daha dayanıklı bir ürün seçilmiş olunur. Saten sınıfında olanlar ise belki görüntüde ön planda olabilir ama sağlıklı olması açısından pamukla yarışamaz.

Nevresim takımı alınırken görüntüden çok kumaşının kontrolü olmazsa olmaz kuraldır. Nevresim takımlarının kumaşları farklıdır. Bunlardan pamuklu kumaş; en çok tercih edilmesi gerekendir. İnsan sağlığına zarar verici özellikte değildir. Terletme yapmaz. Bu da cilt için artı yöndür. Nevresim takımlarının kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekir.

Kolaylıkla temizlenebilir renkler olması tercih edilmelidir. Nevresim takımlarında çarşaflar büyük boy olmalıdır. Hatta hatta lastikli olması en çok tercih edilendir. Kaliteli uyku her insan için çok önemli bir kıstas olduğundan kaliteli bir uykunun olmazsa olmaz kuralı olan nevresim takımlarının kaliteli ve bir o kadar da konforlu seçilmesi şart olandır

 

Saten Nevresim Takımları Kullanımı

 

Saten nevresim takımları pamuklulara göre çok daha parlak ve gösterişlidir. Çok ince iplikten meydana geldiği için yumuşak bir dokusu vardır. Saten kumaştan yapılmış nevresim takımları pamuklulara göre çok daha yüksek fiyattadır. Saten nevresim takımlarının sağlığa zararı yoktur. Bu tip kumaşlardan yapılmış nevresim takımlarının yazın kullanılması her zaman önerilendir.

Nevresim takımlarının kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Kolaylıkla temizlenebilir renkler olması tercih edilmelidir. Nevresim takımlarında çarşaflar büyük boy olmalıdır. Hatta hatta lastikli olması en çok tercih edilendir.

Kaliteli uyku her insan için çok önemli bir kıstas olduğundan kaliteli bir uykunun olmazsa olmaz kuralı olan nevresim takımlarının kaliteli ve bir o kadar da konforlu seçilmesi şart olandır. Nevresim takımı alınırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kumaştır.

Kaliteli ve yumuşak olmalıdır. Yaz aylarında pamuklu nevresim takımları tercih edilmelidir. Nevresim takımı seçimi yaparken odanın dekorasyonu ile birlikte karar verilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz