Karbon Peeling Kullanımı
Karbon Peeling Nedir | Karbon Peeling Ne İşe Yarar

Karbon peeling, ciltteki sivilce ve lekeleri gidermek ve cildi gençleştirmek için uygulanan bir işlemdir. Uygulama sonrası cilt daha beyaz görünür ve cilt gençleşir. Açık renkli saçların yarısında tüm bunları ortadan kaldırmak için çok etkili bir uygulamadır.

Karbon soyma yöntemi lazer ile uygulanmakta ve cilt yenilenmesi için lazer karbon solüsyonu ile kullanılmaktadır. Kullanmadan önce, lazer rengini daha etkili hale getirmek için karbon solüsyonunu cilde uygulayın. Uygulanan karbon solüsyonu 15 ila 20 dakika ciltte kalır. Bu beklenen süre boyunca cilt gözenekleri solüsyonu emer.

Cilt gözeneklerinde bulunan renkli maddeler yardımı ile bu uygulama cilt rengini arttırabilir ve hatta daha fazla lazer uygulama etkisi görülebilir. Lazer ve karbon solüsyonunun kombinasyonu, ısı ve ses dalgalarının cilt gözeneklerindeki etkisini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda lazerle uzaklaştırılan karbon, cildi belirli bir oranda soyar. Cilde uygulanan lazer cilt gözeneklerindeki kolajeni artıracak, bu uygulama sayesinde cilt kendini yenileyecek ve gözenekleri küçültecektir. Bu nedenle cilt lekelerinin rengi de daha açık hale gelir.

 

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

 

Cildin daha parlak görünmesini sağlayın. Cilde temas etmeyen ürünler (iğne (enjeksiyon) gibi) ağrısız bir tedavi sağlar. Cilt temizliği seviyesi kontrol edilirken diğer yöntemlere göre daha uzun süreli etkiye sahip olduğu görülmüştür. Tedavi süresinin kısa olması nedeniyle normal hayata tedavi sonrası devam edilebilir. T

oplantı için başvurduktan sonra herhangi bir kaza veya yaralanma olmadı. Ciltteki ölü deriden arındırılmıştır. Cildimizdeki gençliğin kaynağı olan kollajen hormonunun salgılanmasını tetikler. Kısaca özetleyecek olursak ciltteki lekeler cildin parlaklığına ve özgüvenine zarar verebilir.

Cilt lekelerinden kurtulmak isteyen birçok kişi peeling işlemlerinden faydalanabilir. Ancak bu yöntem herkese hitap etmiyor. Karbon peeling, ciltte oluşan lekelerden soyulmaya maruz kalmadan kurtulmak isteyenleri kurtarabilir. Karbon peeling için yüksek lazer ışınının kullanılması ciltte istenilen etkiyi kısa sürede almanızı sağlayabilir.

Bunun yanında karbon peelingin amacı faydalı olsa da her cildin uygun olmadığını belirtmeliyiz. Bunu açıklamak için basit bir örnek kullanırsak; bir kişinin çok az yese bile kilo alacağını ve bir kişinin yese bile kilo almayacağını biliyoruz. Dolayısıyla bu bir metabolizma ve fiziksel bir özelliktir. Deri de vücudumuzun en dış kısmını oluşturduğundan, tedavinin herkese aynı şekilde yanıt vermesi beklenemez.

 

Karbon Peeling Yaptırılmasının Sonuçları Nelerdir?

 

Karbonu çıkarmaya başlamadan önce yüzünüzü iyice temizleyin. İlk adımda karbon kremi cilde uygulayın. Kremler en yüksek seviyede cilt enerjisini sağlayabilir. İkinci aşama lazer aşamasıdır. Lazer emisyonu başladığında, cilde uygulanan krem nedeniyle sıcaklık seviyesi yükselir ve karbon yardımı ile cildin üst kısmındaki cilt buharlaşarak kalkar. Karbonla kaplı tüm alanlara lazer ışını uygulandıktan sonra karbonlu koruyucu kapak patlayacak ve cilt katmanını temizleyecektir.

Cilt gençleştirme işlemi sırasında lazerin fotoaktivasyonu sayesinde hücreler yenilenir. Genellikle uygulama 20 dakika sürer, uygulama sonrasında kaldığınız yerden hemen hayata devam edebilirsiniz. Karbon peeling uygulaması bu kadar basit bir işlem olduğu için pek çok kişi peeling işlemini tamamlıyor. Karbon sıyırma işlemi yaptıranların yorumlarını da dikkate alırsak, bu prosedürün şu anda en etkili ve etkili yöntem olduğunu söylemek güvenlidir. Karbon dökülmesi ilk aşamada gözle görülür sonuçlar verse de normal aşamada tam sonuçlar alınabilmektedir.

Ciltte yağ dengesi sağlayabildiği için sivilce sorunu olan kadınlar için de kurtarıcıdır. Hormonlara bağlı boyamada daha sonra bazı sonuçlar elde edilmesine rağmen, istenen sonuçlar 10 kür uygulanarak elde edilebilir. Dekarbonizasyon uygulaması tamamlandıktan sonra ortalama 1 veya 2 yıl sonra bu işlemi ihtiyaçlarınıza göre tekrar gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında cildiniz bir daha aynı problemi yaşamayacaktır.

 

Karbon Peeling Uygulaması Nasıldır?

 

Karbon peeling yöntemi cildi temizler, daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar, cilt lekelerini giderir ve sivilce oluşumunu engeller. Etkili bir cilt bakım yöntemidir. Soyma işlemi sırasında cilde kimyasallar uygulanarak soyulma sağlanabildiğinden bu aşama mutlaka bir dermatoloğun tavsiyesi veya kontrolü altında yapılmalıdır.

Kimyasal reaksiyon tankının dozunun ayarlanmaması veya maddenin bir süre süre ciltte bırakılması gibi durumlar ciltte istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Peeling için operasyon öncesinde deneyimli bir dermatolog ile görüşmenizde fayda vardır.

Karbon film uygulama sorunu olmayan kişilerde kullanılabilir. Maskenin ciltteki gözeneklere nüfuz etmesini kolaylaştırmak için uygulamadan önce cildi temizleyin. Yüzün tamamına, özellikle alın, burun ve yanaklara ince bir karbon film uygulayın. Maskeyi tamamen cilde yaymak için parmak uçlarınızla veya yumuşak bir fırçayla masaj yapın.

Karbon içeren maskelerin gözlere girmeyeceği unutulmamalıdır. Maskenin kurumasını yaklaşık 15 dakika bekleyin, ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Son olarak nemlendiriciyi hafif kuru yüze uygulayın. Karbon maskesi kuru cilde neden olabileceğinden bu adımı atlamamanız önerilir.

Karbon maskesi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Maske uygulamasından maksimum etkiyi alabilmek için cilt tipinize uygun bir ürün seçmelisiniz. Yağlı cilde sahip kişiler için kil içeren bir karbon maskesi kullanmak daha faydalı olabilir.

Kil, ciltteki fazla yağı emer; bu nedenle yağlı cilt ve sivilce oluşumu gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur. Kuru cilde sahip kişiler için hyaluronik asit, zeytinyağı, jojoba yağı ve diğer maddeleri içeren bir karbon maskesi tercih etmek daha nemlendirici olacak, bu da kuru cilde daha faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz