Ana Sayfa AKTÜEL Kaş Boyama Nasıl Yapılır

Kaş Boyama Nasıl Yapılır

0
Kaş Boyama Teknikleri
Kaş Boyama Nasıl Yapılır |Dinamik Yaşam

Kaş Boyama yüzyıllardır kadınların farklı yöntemlerle kullandığı bir teknik aslında. Kaşlarınızın en doğal rengi boyadan dört hafta sonra gerçekleşir. Piyasada satılan kaç boyalarının uygulaması son derece kolay ve hızlıdır. Kaşlarınızı önce temizleme losyonunu bir pamuğa damlatarak silin, böylelikle cildinizdeki yağ arınacaktır. Ardından kaş jelinizi, kulak çubuğunun ucundaki pamuklu bölgeye damlatın. Biraz, mesela 3-4 dakika bekleyin.

Sonra bir parça şampuanla kaşlarınızı yıkayın. Sonuç mu? Harika dogal bir görünüme kavuştuğunuzu görebilirsiniz. Üstelik en az bir ay bu renk tonunu koruyacak…

Eğer boya uygulamadığımız saçlarınız varsa, doğal saç renginizin tonunda bir ürün seçmelisiniz. Açık kahve, orta kahve ya da gölgeli bir renge sahipseniz, saçlarınızın renginden bir ton koyu olanı tercih edebilirsiniz.

Kızıl-kahve tonları kızıl saçlılar için en uygun renktir. Cilt tonunuza uyum sağlaması ve yumuşak bir görünüm kazanması için kaşlarınızı hafifçe bastırarak boyayın. Ama çok fazla bastırarak boyamayın.

 

Seyrek Kaşlılara Öneriler

 

Anlamlı bir yüz ifadesine sahip olmanın yolu, dolgun kaşlara sahip olmaktan geçiyor.  Kaşlarınızın arasındaki boşlıkları doldurabileceğiniz basit ama etkili yöntemlerden bahsedeceğiz.

Kaş Jeli; Daha önce jel formunda bir ürün kullanmadıysanız bu ürünleri kullanırken, dikkatli olmakta fayda var. Çünkü bu jeller aynı zamanda boşlukları vurgular. Jel kullanımında ürünü fazla ışıklı bir ortamda kullanmaktan kaçının.

Toz Far ; Toz şeklinde üretilen kaş farları çok ince dokuludur ama yoğunluk ve renk açısından boşlukları iyi doldurur. Ayrıca toz farlar kaşlara kavis vermek için en doğru malzemedir.

 

Keçe Uçlu Kalem;  Çok hassas bir kullanım gerektiriyor. Öncesinde pratik yapmanızı tavsiye ederiz. Boşlukları doldurmak ve keskin bir şekil vermek için iyi bir seçenektir.

Mum Boya; Çok doğal bir sonuç elde etmek istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Fazla aydınlık ortamlarda, gündüz saatleri için en ideal olanı mum boya şeklinde tasarlanan kaş kalemleridir.

 

Profesyonel Kaş Şekillendirme Uygulamaları 

 

Kaşları şekillendirmenin temelde 3 farklı yöntemi var. Haydi, gelin bunları yakında inceleyelim.

Cımbızla Alma; Cildinizi işaret ve başparmağınız arasında iyice gerin. Her bir kılı tek tek cımbızla çekin. Nazik olmaya özen gösterin. Her hafta yeni çıkan kılları cımbızla alın.

İple Alma; Bu uygulamanın kökeni Arabistan’a dayanıyor. Arap kadınların kaş almakta tercih ettiği yöntemde tek başınıza iple almanız biraz zor olabilir çünkü uzmanlık gerektiriyor. Sadece kaşlar değil alın ve yakın bölgelerdeki küçük kılları da almanız mümkün. Uygulama, 4-8 hafta arası dayanıyor. İlgili Link: Yüz Şekline Saç Kesimi Nasıl Yapılmalı

Ağda; Kaş bölgesi için geliştirilen ağda bantlarını almak istediğiniz bölgeye yapıştırın, kılların ters yönünde çekin. Bu yöntem diğer yöntemlere göre biraz acı verebilir ama kılların 4-8 hafta arasında çıktığını düşünürseniz, birazcık acıya katlanılabilir.

 

Yıllara Göre Kaş Modasının Evrimi

 

Siyah ve Çarpıcı ; Bakımına düşkünlüğüyle bilinen Mısır Kraliçesi Kleopatra, kömür tozu ve koyun yağı ile kaşlarını siyaha boyar ve kalınlaştırırdı.

Radikal Moda ; Ortaçağ’da güzel kadının tanımı yüksek bir alın ve tamamen traşlanmış kaşlardı. Aksi kadın çirkin sayılıyordu. Bu yüzden kadınlar kaşsızdı.

Yay Gibi İnce Kaşlar;  1930’lu yıllarda Marlene Dietrich’in de yaptıgı gibi ince, keskin ve adeta yayı andıran kaşlar popülerdi. Birçok kadın buna uydu.

Kalın ve Gür Görünüm ; 1950’lerde Audrey Hepburn’ün kalın ve gür kaşları bugün yeniden gündemde… Model Cara’nın ilhamı bu modelden.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version