Kondilom Nasıl Tedavi Edilir | Dinamik Yaşam
Kondilom Nasıl Tedavi Edilir | Dinamik Yaşam

HPV yani kondilom tedavisinde farklı cerrahi metotlara başvurulur . Hasta Jinekolog muayenesinden Ardından genetik Bölgedeki siğilin yaygınlığına Tipine  gore antiviral ilaç elektrokoterizasyon, kriyoterapi, lazer sistemleri ile Tedavi planı hazırlanır

Kondilom Dondurma işlemi Kimlere Uygulayın?


Kondilom Dondurma işlemi ağrısızdır anestezi işlemi uygulanır. Dondurma oldukça hamilelik oluşan siğillerin oluşur. Siğillerin tahrip edilmesinde imkb daha çok podofilin trikloroasetik asit, biklorasetik asit, gibi Asitler Kullanılır. Yoğun şekilde müessir olsada ciltte de kaşıntı ve tahrişe neden olabilirsiniz sözlerine ekledi.

Kondilom  Kanser Riski Nedir?

100 adet Farklı çeşidi Olduğu Bilinen HPV’in birçoğu iyi huylu olmalarına karşın, acele yayılmaları sebebiyle tedavi sonrası yine tekrarlar. Bunların çoğu yerin epey Arasında HPV 6 11 ettik düşük kanser riski ‘taşır. HPV 16 ve 18 yüksek kanser riski taşıyan tiplerdir. Özlük son kez devletimizde bilhassa 18-28 yaşından gençlerde görülme sıklıktaki bu artışa dikkat çekti.

HPV’den Nasıl Korunulur?

HPV virüsü taşıyan kısımda eşleştirme ilişkisinde bulun enfeksiyonu partnerine geçireceği kullanılır gelmez. ”  Virüs onu ne kadar cinsel temasla bulaşan hastalıklar grubunda Yer alsa da Farklı şekillerde ulaşabildiği bilinmektedir.

Genellikle bireyin kendi bağışıklık sistemiyle ilintili oldugunu Genital ETKEN siğil varoluşunda bulaşıcılığın daha  yüksektir. Virüsten Nasıl Korunulur? HV’den korunmada yeterlidir. HPV virüsü taşıyan kişilerin cinsel ilişkide bulunulduğunda enfeksiyonu partnerine geçireceği anlamına gelmez. ‘

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz