Konfor Cam Faydaları
Konfor Cam | Konfor Cam Özellikleri

Isıcam markasının geliştirmiş olduğu konfor cam bu sektörde üretilmiş en önemli ürünlerin başında gelmektedir. Tamamen son teknolojinin kullanıldığı özel üretim yöntemi sayesinde enerji verimliliği anlamında benzersiz verilere sahiptir.

Konfor Camın Özellikleri Nelerdir?

Konfor cam düz camın hammadde olarak kullanıldığı, alışılmış üretim teknolojilerinin dışında kendisine has yöntemler ve sektöre devrim niteliğinde olan malzemelerin kullanıldığı yapı malzemeleridir. Yeni yapılan yapılarda kullanılabileceği gibi tadilatı yapılan mekanlarda da daha verimli bir ortam, daha sağlıklı ısınma giderleri isteyen kullanıcılar için tercih sebebidir. Üretiminde kullanılan birbirinden farklı 3 cam plakası kaplamalı yapılarak birbirlerine eklenmiştir.

Teknik Avantajları

Cam modelleri genel olarak son yıllarda değişim göstermeye başlamıştır. Isıcam bu değişimlere öncülük etmiş ve kendine has üretim teknolojilerini kullanarak dünyanın sayılı üreticileri haline gelmesi ve AB dahil olmak üzere standart koşullarını karşılar nitelikte üretimine devam etmektedir.

Normal ikili camlara göre %50 oranında ısı tasarrufu,%40 oranında Güneş ısısı girişini azaltır. Bu durum sadece ısı tasarrufu sağlamak için değil aynı zamanda özel çaba ile soğutulmuş ortam ısısınındı kaybolmasını engellemektedir. Üretimleri tamamen opsiyonel olarak yapılabilmektedir. Bunun için ölçülerin bildirilmesi yeterlidir.

Tercih edildiği alanları

Ülkemizin yıllık hava sıcaklığı ortalamasının düşük olduğu iç ve doğu Anadolu gibi yerlerde kullanılabilmesinin yanı sıra aynı zamanda yüksek olduğu kıyı kesimlerimizde de kullanılabilir.

Konumu itibari ile güneş ışınlarını çok alan mekanlarda cam tabakalarında Low -e teknolojisinin kullanılmasından kaynaklı olarak tercih edilebilir. Bu teknoloji Güneşin ısısını ortama almayarak sadece ışık geçişine izin veren yenilikçi bir teknolojidir. Konfor cam tercih edildiği mekanların ısınma giderlerine olumlu katkı sağlar aynı zamanda da içerinin ısısının düşürülmesi için çalıştırılan klimaların daha verimli şekilde amaca ulaşmasına neden olur çünkü konfor cam üretilirken bu konu üzerinde durulmuştur.

Aynı zamanda buğulanmayı geciktirici yapısı sayesinde geniş mekanlarda görüntü kirliliğine neden olmaz tersine minimize edilmiş bir durumda buğulanma yaşanacağı için ve bu buğulanmada çok geç saatlere denk geleceği için mekanın genel görünümüne estetik açıdan artı katacaktır.

Standartlara katkısı

Yapılan her teknik işte olduğu gibi binalarda çeşitli standart etmenleri gözetilir ve kanunlarla uygulanması sağlanır. Ülkemizde bu konuda yetkili olan kuruluş TSE tarafından ısı verimliliği için geliştirilen TS 825 kanunu yapıtların uyması gereken yeni standart koşullarını iletir. Bu zorunlulukların erine getirilmesi yapının sağlığı açısından ve yasal zorunluluklar nedeni ile gereklidir. Konfor cam bu standartların yerine getirilmeli içinde destek alınabilecek ülkemizde üretim yapılan en yüksek kalitedeki materyallerin kullanıldığı bir markadır. Konfor cam aynı zamanda uluslararası standart değerlerinindi ötesinde teknik veriler sağlayabilen bu konudaki ender ürünlerdendir.

Ekonomik Olarak Konfor Cam

Konfor cam markası yapılarda tercih edilirken ürün alımında ek bir maliyet olarak görünse de kendisini yerine koyabilme özelliği sayesinde tercih edilmelidir çünkü ısı, ışık verimliliğinde ve ses geçirgenliğinde sağladığı avantajlar diğer ürünlere göre ön plana çıkmaktadır.

İlk yatırım maliyetini ise ürün kullanımı devam ettikçe diğer giderlerde azalma olacağı bir kaç yıl gibi kısa sayılabilecek sürelerde yerine koyabilmektedir. Bu özellikle beraber ürünün tam 10 yıllık garantisi kapsamını da göz önünde bulundurursak ekonomik olarak ne kadar doğru bir tercih olduğunu görmüş oluruz. İlgili Link: Kepenk Sistemleri ve Modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz