Domain Adı Nasıl Olmalı
Kurumsal Bir Domain Adı Nasıl Olmalı | Dinamik Yaşam

Kurumsal bir alan adı ortaya koymak aynı zamanda firmaların marka değerlerinin internet sitelerine yansıtılması aşamasında önem taşır. Bu aşamada bazı internet siteleri örnek olarak gösterilebilir. Bu tür sitelerin alan adları titizlikle seçilmiştir ve bu alan adları oldukça akılda kalıcıdır. Siz de internet sitenizin herkes tarafından bilinebilir olması açısından akılda kalıcı kelimeleri tercih edebilirsiniz.

Kurumsal domain seçerken mümkün olduğu kadar kısa alan adlarını tercih etmek gerekir. Bunun yanında kurumsal ihtiyaçların karşılanması aşamasında internet sitelerinin bilinen kelimelerin tercih edilmesi de önemlidir. Aynı zamanda alan adında sayı ya da tire gibi ifadelerin olmaması daha ön plana çıkar. Yazımı kolay ve kısa olan alan adları daha fazla tercih edilir.

Yeni Alan Adları

Yeni alan adlarını bu tür kriterlere göre yapabilirsiniz. Bu tür alan adlarını almak aşamasında tek kelime kullanmak her zaman mümkün olmaz. Bu nedenle alan adınızı hizmetlerinizi ifade eden ve birbiri ile uyumsuz olmayan bir iki kelimeden oluşturmanız gerekebilir. Yine alan adınızın yazımı zor olmayan harflerden oluşmaması da önem taşır. Noktalama işaretlerinin bu aşamada kullanılması tavsiye edilmez.

İlgili Link: Domain Bitiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aramalarda belirli hizmet alanları için anahtar kelimeler yer alır. Örneğin; “Domain nasıl alınır?”  (Bunun yanında kargo hizmetleri için hızlı teslimat bir anahtar kelime öbeğidir. Günümüzde anahtar kelimelere dikkat ederek alan adı belirlemek fayda sağlar.

Popüler Alan Adları

Son yıllarda bazı siteler hizmetlerinin yanı sıra alan adları ile de ön plana çıkıyor. Bu aşamada hizmetlerinin beğenilmesinin dışında bu tür alan adlarının da beğenildiği söylenebilir. Herkesin bildiği basit kelimelerin alan adı seçiminde kullanılması çok sayıda insana ulaşılması aşamasında önem taşır.

İlgili Link: Domain Adresi Nedir?

Siz de bu tür hizmetlerin temini aşamasında internet sitelerinden alan adlarına bakabilirsiniz. Eğer uygun fiyatlı alan adları arıyor iseniz uzantıları farklı alan adlarını tercih etmek olasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz