Limon ve Maydanoz Kürü Yapımı
Limon ve Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır | Dinamik Yaşam

Limon ve Maydanoz kürünün birçok şeye faydası vardır. Bunlardan ilki zayıflama ile ilgilidir. Bu kürün en gözde olan yararlarından biri olan zayıflamak en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Özellikle kadınlar ve erkekler doğal yöntemleri tercih ederler. Doğal olmasının yanında her evde bulunmasından dolayı en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Zayıflamanın yanında cilt sorunları ve bağırsak sorunlarının düzene girmesine yardımcı olur. Ciltteki toksinler bu kür sayesinde ciltten atılır. Cildinizdeki kirli maddeleri attığı için cildiniz parlak ve göz alıcı olacaktır. Maydanoz ve limon kürü akne ve siyah nokta oluşumunu engelleyerek pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Belirli bir gün tüketilen bu kür sonrası istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. Birçok ünlü manken bu kürü kullanarak formunu koruyor.

 

Limon Ve Maydanoz Kürünün Faydaları Nelerdir?

 

Maydanoz ve Limon kürü idrar sökücü bilinmektedir. Kabızlık tedavisinde önerilir. Maydanozdaki antioksidan vücuttaki radikalleri yok ederek yaşlanmayı geciktirir. Halk arasında göz sağlığı için uygun olduğu bilinmektedir. Maydanozdaki folk asit sinir sistemini daha düzenli çalışmasını olumlu yönde etkiler. Maydanozdaki birçok vitaminlerden biri olan C vitamini ciltteki kırışıklık ve kaz ayağı gibi sorunları önler. Maydanoz ve limon kürü yüzünüzdeki yaraları iyileştirmekte de faydası bulunmaktadır. Maydanoz bitkiler arasında cilde en iyi gelen bitkiler arasındadır. Sabahları uyandığınızda maydanoz kürünü maske olarak veya içerek kullanabilirsiniz. Zayıflama ile ilgili en ilgi gören bu kür farklı alanlarda da kullanılabilir.

 

Fazla Tüketimde Zararları Nelerdir?

 

Limon ve maydanoz kürü fazla kullanımda bireylerde tansiyon düşüklüğü ve mide yanmasına yol açar. Eğer limona veya maydanoza alerjiniz varsa kullanılmaması önerilir. Fazla kullanımda kansızlık durumuna yol açabilir. Maydanoz pıhtılaştırmayı engelleyerek kanaması olan kişilerde kanama riskini negatif yönde etkiler. Yüzdeki aknelerin yanında vücuttaki aknelerin tedavisinde kullanılabilir ancak fazla kullanımda akneleri olumsuz yönde etkileyebilir. Özellikle de hamile bayanların doktorlarına danışmadan kullanmamaları gerekiyor. Hem bebeğin hem de annenin sağlığı için doktora danışmak gerekir. Böylece ne kadar doğru kullanılması gerektiği hakkında da bilgi sahibi olarak kullanmaya devam ederler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz