Meme Estetiğiyle Özgüven Ve Seksapel Bir Arada | Dinamik Yaşam
Meme Estetiğiyle Özgüven Ve Seksapel Bir Arada | Dinamik Yaşam

Tüm zorluklara göğüs germeye çalışan kadının; gebelikler, emzirme, sık kilo alıp verme, yaşlanma, yerçekimi, hormonal faktörler ve genetik miras gibi etkenler nedeniyle göğüslerinde deformasyonlar olabiliyor. Gerek görsel, gerek fiziksel ya da işlevsel olarak bedenimizdeki en önemli obje olan göğüslerimiz, hayatımızdaki en önemli sorun haline gelebiliyor. Ancak ülkemizde yıllardır uygulanan meme estetiğinde kaydedilen aşamalar ile yüz güldüren sonuçlar veren protez ve ameliyat tekniklerindeki gelişmeler bu işi sorunsuz hale getiriyor. Memelerinden memnun olmayan birçok kadın, artık bu operasyonu rahatlıkla göze alabiliyor.

 

Meme estetiği sosyal ve psikolojik etkilerinin yanı sıra sağlık açısından da sıkça kullanılan cerrahi operasyonların başında geliyor, Kısa süre önce dünyaca ünlü aktirist Angelina Jolie meme kanserine yakalanma riskini azaltmak için operasyon geçirdiğini açıklamıştı. İki göğsünü birden aldırmış ve kanser olma riskini düşürmüştü. Araştırmalara göre her yedi kadından biri meme kanserine yakalanıyor ve göğüslerini aldıran kadınlar, başarılı operasyonlar ile eski görüntülerine ulaşabiliyor.

 

Son zamanlarda sadece kadınlar değil erkekler de meme estetiği yaptırmakta. Jinekomasti’ olarak adlandırılan hormonal nedenlerle büyüme, dolgunluk ve hassasiyet durumu, erkeklerin de giyim kuşamını etkilemeye ve sosyal bir problem olmaya başladığından göğüs küçültme operasyonları tercih ediliyor.

 

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Mad Men dizisinin başrol oyuncusu Christina Hendricks’in göğüsleri, geçtiğimiz yıl meme estetiğinde yeni bir trend yarattı. Meme dokusunu yukarı çekip belirginleştiren “Konik Meme Estetiği” ile dolgun ve doğal bir görünüm sağlanıyor. Eğer göğüs dekoltesini bol kullanıyorsanız, sahne, sinema sanatçılığı gibi görselliğin önde olduğu bir iş yapıyorsanız ya da sadece beğendiğiniz için daha büyük, dolgun ama doğal göğüsler istiyorsanız konik meme estetiğini düşünebilirsiniz. Bu yöntem, meme estetiği sonrası iddialı ölçülere sahip olmak isteyenlere mevcutlar içinde en doğal görünümlü seçeneği sunuyor.

Tıptaki son gelişmeler, estetik operasyonlar hakkında yaşanan endişeleri ve kulaktan dolma yanlış bilgileri efsaneye dönüştürüyor! Cerrahi operasyonlardaki başarısıyla bilinen Op. Dr. Murat Kağan Sözer meme estetiğinde gelinen son noktayı anlatıyor!

 

Meme Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Meme dikleştirme operasyonlarını bir kenara ayırırsak, meme büyütme ve küçültme operasyonları aslında rekonstrüktif cerrahi operasyonlarıdır. Kadın cinsiyetinde belirleyici olan memeler, küçük olduklarında birçok sosyopsikolojik problemlere neden olabilmektedir. Diğer yandan büyük olan memeler, boyun ve sırt ağrıları gibi omurga problemlerine veya dermatit gibi sağlık problemlerine neden olabilmektedirler. Operasyonlarla doğal boyutlarına getirilen memeler, bu sorunlara büyük oranda veya tamamen çözüm olacaktır.

 

Hamilelikte Meme Estetiği

 

Meme dikleştirme operasyonlarında meme dokusu çıkarılmadığı için genellikle hamilelikte problem olmaz. Küçültme operasyonlarındaki genel görüş, operasyondan 2 sene sonra hamile kalındığında emzirme problemi olmayacağıdır. Büyütme operasyonlarında da, meme dokusu eğer yeterli ise problem yaşanmayacaktır.

Meme büyütme ya da küçültme, her iki operasyonda da bu mümkündür ve tanıyı engellemez.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz