ataşehir nakliyat fiyatları

İnsanlar; tayin nedeniyle, iş değişikliği, yeni ev satın alma, ev sahibiyle anlaşamama gibi nedenlere bağlı olarak ev değiştirmek durumunda kalabilmektedir. Evdeki eşyaların başka bir adrese taşınması işleri, zor bir süreçtir. Şehirlerarası nakliyat işlemlerinde, her bir eşya ve malzemenin usulüne uygun olarak muhafaza edilecek şekilde paketlenmesi, kullanılacak ambalaj malzemelerinin darbe, çizik ve deformasyonlara karşı korunaklı olması önem arz eder. Evde kullanılan bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın, elektronik ürünler, mutfak araç ve gereçleri, mobilya ürünleri ve diğer tüm malzemeler yüksek maliyetler ödenerek alındıkları için bu malzemelerin taşınması sırasında muhafaza edilmesi, herhangi bir hasarın oluşmaması çok önemlidir. Bu bakımdan taşıma işlerini yapacak firmanın nitelikte olması ve firma elemanlarının alanında uzman kişilerden oluşması, taşıma işlemi sırasında olası hasar ve zararları ortadan kaldıracaktır. Şehir içi ve şehirlerarası olmak üzere birçok nakliyat firması, evden eve taşımacılık hizmeti sunmaktadır. Her geçen gün nakliyat sektöründe faaliyet gösteren firma sayısı artmaktadır.

Firmanın Kurumsallığı

Şehirlerarası nakliyat firması seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda görüşüne başvurduğumuz Ataşehir Evden Eve Nakliyat alanındaki çalışmaları ile bilinen Efe Nakliyat Firması Sahibi Nihat Varlı ;  en önemli kriterin  firmanın kurumsal bir yapıya sahip olması gerekliliğine dikkat çekiyor.. Nakliyat sektöründe hizmet veren firmalar içerisinde tezgahaltı denilen niteliksiz taşıma ile ilgili yeterli özelliklere sahip olmayan, düşük fiyat teklifleri ile müşteri bulmaya çalışan birçok firma bulunmaktadır. Taşınacak malzemelerin zarar görmemesi için hizmet alınacak nakliyat firmasını kurumsallığını gösteren web adresinin bulunması, sosyal medya araçları olan WhatsApp, Instagram, Facebook gibi iletişim kanallarının bulunmasına dikkat edilmelidir.

Hızlı Taşımacılık

Nakliyat Firmasının Asansörlü Taşıma Sistemini Kullanması

Şehirlerarası nakliyat firması seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise taşıma işlemini gerçekleştirecek firmanın asansörlü taşıma sisteminin bulunup bulunmadığına bakılmalıdır. Çünkü asansörlü taşıma sistemi ile eşyalar çok kısa süre içerisinde raylı bir mekanizma ile çok yüksek katlarda bulunan dairelere rahat bir şekilde taşınabilmektedir. Ayrıca asansörlü taşıma sistemi ile eşyalar da zarar ve hasarlar minimum düzeye düşmektedir. Bazı durumlarda asansörlü taşıma sisteminin kullanılması zorunlu hale gelir. Özellikle apartman içerisinde merdiven geliştiğinin, eşya taşımaya müsait olmayacak kadar dar olması, eşyaların taşınacağı dairenin yüksek katlarda bulunması gibi durumlarda asansörlü taşıma sistemi kullanılması zorunludur.

Nakliyat Firmasının Sigortacılık Hizmetini İle Eşyaları Taşıması

Taşıma işlemleri sırasında eşya ve malzemelerin olası herhangi bir zarar söz konusu olduğunda darbe, çizik, deformasyon gibi durumlar oluştuğunda, eşyalardan oluşan bu zararların karşılanabilmesi için ve eşya sahibinin mağduriyetinin giderilmesi açısından nakliyat hizmetini sunan firmanın eşyaları sigortalayarak taşıması gerekir. Böylece taşınan eşyalarda herhangi bir zarar söz konusu olduğunda sigorta poliçesinde yer alan limitler esas alınarak zararlar karşılanır.

Nakliyat Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

  • Şehirlerarası nakliyat firmasının kullandığı ekipmanların, firmanın mülkiyetine ait olması gerekir.
  • Firmanın şehiriçi ve şehirlerarası taşıma hizmetini sunabilmesi için gerekli olan sertifika ve belgelere sahip olmalıdır.
  • Eşyaların ambalajlanması ve taşıma işlemini gerçekleştirecek firma elemanlarının alanında uzman kişilerden oluşması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz