Neden Windows 10’ Kulanmalıyız
Neden Windows 10’a Geçmeliyiz | Dinamik Yaşam
  • Yenilikci arayüz
  • Güncel sistem
  • Güncel yazılım
  • Yazılımsal destek
  • Farkındalık

 

​​​​​​​1. Yenilikci arayüz, bilindiği üzere , uzun süredir geliştirdiği yazılımı Windows 8-8.1 den istediği performansı alamadı, kullanıcıların yüksek şikayeti ve sistem çökme raporları ile bir taraftan boğuşan Windows, yetkilileri buna bir son vermeye kara verdi.  Ve Piyasaya Windows 10 sürüldü, bununla birlikte Windows 10 eski ile yeniyi birleştirip Windows 7’nin başlat menüsünü Windows 8’in başlatma ekranını bir araya getirdi.

 

  1. Güncel sistem Windows 10 ile başlayan öykü aslında yeni değildir. 29.10.2015 tarihinde hayatımıza giren Windows 10 aslında Windows için yeni bir dönemin ilk ışıklarıydı Windows 10 kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılandı.

 

  1. Güncel yazılım Windows 10 çıkış tarihinden bu yana sürekli güncellendi ve kullanıcılar tarafından büyük ilgi ile takip edildi. Geliştiriciler ve beta sürüm kullanıcıları, tarafından tekrar tekrar denetlendi ve kontrol edildi günümüze kadar sürekli güncellendi ve tüm sorunları hızlı bir şekilde çözüme ulaştırdı.

 

  1. Yazılımsal destek Microsoft ekibi tarafından haftalık olarak güncellendi, ayrıca kullanıcıların karşılaştıkları problemleri çözmek için birçok sistemin driver dediğimiz yazılımını güncelleme adı altında kurmaya başladı bunların içinde başlıca, Ekran kartı, İşlemci, Ses, Bağdaştırıcı, gibi birçok driver otomatik olarak kuruldu.

 

  1. Farkındalık Microsoft Windows birçok konuda hayatımızın temel teknoloji öncüsü konumunda olduğu gibi hayatımızı kolaylaştırmak içinde birçok alanda çalışmalar yürütüyor. Nasıl mı ? Microsoft Windows dediğimizde aklımıza sadece bir işletim sistemi gelmez Microsoft Store mağazasında yüzlerce uygulama Microsoft Office ile metin yazarlığı veya makale hazırlama uygulaması gibi excel ile tablo ve veritabanı gibi harikalarda yanında gelmekte; peki bitti mi ? tabiki hayır Microsoft ‘ın çokça yan kuruluşu bulunmaktadır. Örneğin Skype, Github, Yammer, Softomotive, Cyber X, Avanade,Linkedin, Group Me, SwiftKey, gibi daha birçok uygulama mevcut. Bunlardan benim en çok sevdiğim ise tabi ki Microsoft Office ve bir diğeri ise telefonumda kullandığım SwiftKey klavye’dir.

 

SwiftKey Klavye Nedir. ?

 

SwiftKey Klavye özellikle andoid telefonlarda kullanılan çok işlevli ve çok kullanışlı bir klavyedir. Hali hazırda anlatmak gerekirse kendi içinde birçok teması özelleştirmesi yapay zeka ile yazdığınız kelimeleri kendi haznesinde biriktirip sizi daha sonra tahmin ile tekrar yazmak yerine kelimelerinizi tahmin edip bu dertten kurtarmasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz