Netflix Abone İptali Nasıl Yapılır | Dinamik Yaşam
Netflix Abone İptali Nasıl Yapılır | Dinamik Yaşam

Netflix, sunmuş olduğu yüzlerce dizi ve film ile  hem dünyada hem de ülkemizde hizmet vermektedir. En büyük online dizi ve film platformu olarak bilinmektedir. Özellikle ülkemizde son senelerde Netflix’e abone olan kişi sayısı bir hayli artmıştır.

Bu kadar fazla abone artışı beraberinde küçük bir miktar da olsa abone iptali isteğini yanında getiriyor. Bu bağlamda insanlar Netflix aboneliğinin nasıl kapattırabileceğini araştırıyor. Netflix abonelik iptali nasıl yapılır,netflix iptal etme para iadesi gibi sorguların cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz.

 

Netflix Abonelik İptali

 

İstediğiniz dijital cihazdan abonelik iptali sağlayabilirsiniz. Örnek olması amacıyla telefon üzerinden nasıl netflix abonelik iptali yapılır onu göstereceğim.

Netflix uygulaması üzerinden abonelik iptali nasıl yapılır? Basit bir şekilde abonelik iptali için Netflix’in kendi uygulamasına giriş yaparak sırasıyla Hesap kısmına tıklayıp, Hesap bilgileri ve ardından İptal bölümüne giriniz. İptal et yazısına bastıktan sonra gerekli birkaç işlemi halledip abonelik iptalini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu bilinen en kesin yoldur.

Bir diğer yöntem olarak Google Play Store üzerinden Netflix aboneliği iptal etmeyi de anlatalım. Google Play Store’a girin. Menü’ye tıklayarak sırası ile Hesap – Kayıtlar ve ardından Netflix’e basın. Sonrasında Netflix aboneliğinizi iptal edin.

Play Store üzerinden netflix abone iptali de tıpkı Netflix uygulamasındaki gibi oldukça basit. Tavsiyemiz, her iki yöntem ile de Netflix aboneliğinizi iptal etmeniz yönünde olacaktır. En kesin sonuç için iki yöntemi de kullanınız.

 

iOS ve iTunes Üzerinden Netflix Abonelik İptali

 

iOS cihazlarda Netflix abonelik iptali sağlamak için yine benzer yolları izleyerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat iTunes  üzerinden abonelik iptali gerçekleştirirken iOs’tan farklı olarak sizden iptalin sebebi ile alakalı bir açıklama yapmanız beklenmektedir.

Ayarlar  üzerinden App Store’ye giriş yapınız. Apple kimliği kısmına basınız ve kimliği görüntüleye giriniz. Ardından abonelikler üzerinden Netflix’e giriş yapınız. İptal etme kısmı ekranda yer alacaktır. Kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz