Netflix En İyi Dizi Önerileri | Dinamik Yaşam
Netflix En İyi Dizi Önerileri | Dinamik Yaşam

Film ve dizi izlemek için televizyonun yerini internet aldığından beri izleyicilerin en çok tercih ettiği yer hiç şüphesiz ki Netflix’tir. Her tür film ve diziyi içinde barındıran Netflix aynı zamanda her yaş grubuna da hitap etmektedir. Tamamen kendilerine özgün yapımlara yer verdiği gibi dillerden düşmeyen ve hayranı olunan yapımlara da ev sahipliği yapmaktadır.

 

İşte Türlerine Göre Netflix’te Yer Alan En İyi Diziler

 

Breaking Bad (IMDB:9.5)

 

Uzun soluklu ve hayran kitlesi yüksek olan 5 sezonluk dizi öleceğini öğrenen Kimya Öğretmenin ailesine bir şeyler bırakmak istemesiyle öğrencisiyle birlik olup uyuşturucu işine girmesini anlatmaktadır.

 

Sherlock (IMDB:9.1)

 

Sir Arthur Canon Doyle’nin meşhur kitap karakteri olan Sherlock’un hikâyelerini daha modern bir şekilde yansıtılıyor.4 sezondan oluşmaktadır.

 

Narcos (IMDB:8.8)

 

3 sezonluk dizi Kolombiya’nın en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayat hikâyesini gözler önüne sermektedir. Yaşamı, yaptığı işleri, ailesi ve yakın çevresi ile anlatılan Escobar bu dizi ile daha fazla insanın bildiği bir isim haline gelmiştir.

 

Peaky Blinders (IMDB:8.8)

 

  1. sezonu gören dizi 1900’lü yılların İngiltere’sinde bir suç çetesi olan Shelby ailesinin hayatını konu edinmektedir. Sıradan bir sokak çetesi olan ailenin denge politikaları ile nasıl siyasetin ünlü isimleri haline geldiğini anlatıyor.

Mindhunter (IMDB:8.6)

 

2 FBI ajanının en dehşet verici suçların bile arkasında yatan nedenlere odaklanarak suç biliminde yenilikler ortaya koymaya başlarlar. Macera severlerin beğeneceği bir dizidir.

 

The Punisher (IMB:8.7)

 

Marvel’ın anti-hero kahramanlarından olan eski deniz piyadesi Punisher ailesini öldürenleri cezalandırmaya karar verir. 2 sezonu bulunmaktadır.

 

Prison Break (IMDB:8.4)

 

Abisi suçsuz yere hapse atılan bir kardeşin kendi mühendisliğini yaptığı hapishaneden abisini kaçırmaya karar vermesi 5 sezonluk bir dizi olarak yayınlanmaktadır.

 

The Protector-Hakan Muhafız (IMDB:7.6)

 

İstanbul’u düşmandan korumaya çalışan genç adamın atıldığı macerayı anlatmaktadır. 3 sezonu olan dizinin 4.sezonu hali hazırda yayınlanmayı beklemektedir. İstanbul’un tarihi yerlerinin de konu edinildiği dizi de ünlü isimler yer alıyor. Her sezonu ile en çok beğenileri toplayan Türk dizileri arasında yer almış bir yapımdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz