Omuz Ağrısı Neden Olur | Dinamik Yaşam
Omuz Ağrısı Neden Olur | Dinamik Yaşam

Omuz ağrısı birçok insanın ciddiye almadığı fakat önemli bir ağrı türüdür. Omuz ağrısı gündelik yaşantımızda güç kaybı yaşatır. Omzu ağrısı kalp hastalığının bir işareti olabilir ya da damar tıkanıklığında habercisi olabilir.

Omuzda Yaşanan Güç Kaybı Da Herhangi Bir Sinir Sıkışmasının Ya Da Kalp Rahatsızlığının Habercisi Olabilmektedir Çoğu zaman.

 

Bu tür rahatsızlıklardan şüphe ediyorsanız ya da belirtilerini yaşamaktaysanız bir an evvel uzman bir doktora gözükerek muayene olmanız gerekmektedir. Bu belirtileri yaşıyor ama uzman bir doktora muayene olmuyorsanız kalp krizi riski ile karşı karlıyasınız demektir. Güç kaybı yaşayan bir çok kişi daha önceden kaza sonucu yaralanmış kişiler olup kazanın sonucunda fizyoterapi almamış kişilerdir. Herhangi bir kaza ya da iş kazası yaşadıysanız ve el ya da omuz bölgesinde yaralanma meydana geldiyse yara geçer geçmez bir fizik tedavi merkezinden yardım almanız sizin ileriki yaşantınız için daha sağlıklı olacaktır.

İlerleyen yaşlarda omuz ağrıları artabilmektedir çünkü yaş ilerledikçe yıpranmalar meydana gelmektedir. Bu yıpranmalar genellikle omuz bölgesini sık kullanmamakla alakalıdır. Genel olarak omuz ağrıları ufak bir noktayı etkiler, gün geçtikçe daha geniş bir alana yayılabilmektedir. Her omuz ağrısı kalp krizi geçiriyorum demek değildir. Kişilerdeki safra hastalıkları, karaciğer, kalp yetmezliği ve omurga hastalığı omuz ağrısına neden olabilmektedir. Omuz ağrısı dört grupta toplanmaktadır ve bunlar şu şekildedirler. Tendon iltihapları, omuz kırık ya da çıkıklar, artrit olarak bilinirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz