Ana Sayfa DEKORASYON Oturma Odaları İçin En İyi Dekorasyon Önerileri

Oturma Odaları İçin En İyi Dekorasyon Önerileri

0
Oturma Odaları İçin En İyi Dekorasyon Önerileri | Dinamik Yaşam
Oturma Odaları İçin En İyi Dekorasyon Önerileri | Dinamik Yaşam

Evin en önemli alanlarından biri olan oturma odası dekorasyon konusunda en çok dikkat edilmesi gereken yerlerden biri olmaktadır. Ev halkının en çok vakit geçirdiği alan oturma odasıdır. Oturma odasının hem şık hem de kullanışlı bir şekilde dekore edilmesi gerekir.

Oturma odası için her tarza uygun çok sayıda dekorasyon fikri bulunmaktadır. Evin büyüklüğüne, cephesine ve kişinin tarzına bağlı olarak dekorasyon şekilleri de değişiklik gösterir. Oturma odası için en iyi dekorasyon fikirleri aşağıda sıralanmıştır.

 

Küçük, İnce Uzun Dekorasyon

 

Küçük ve ince uzun bir yapıda bulunan oturma odasının dekorasyonu en zor dekorasyon türlerinden biridir. Küçük ve ince uzun bir oturma odasına uygun mobilya alternatifi oldukça azdır. Böyle küçük odaları dekore ederken ilk iş odayı daha az mobilya ve daha zarif mobilya kullanımı yaparak dekore etmek gerekir.

Aynı zamanda odanın küçük ve ince uzun olmasından dolayı duvar rengi seçimi de son derece önemlidir. Koyu renkli duvarlar seçilirse küçük olan oda saha da küçülerek kasvetli bir görünüm ortaya çıkar.

Fakat açık ve nötr renkler seçilirse oda daha ferah ve geniş bir görünüm kazanır. Minimal eşyalar kullanarak odanın daha da daralması önlenmiş olur. Dar oturma odaları için en ideal dekorasyon fikri olmaktadır.

 

Küçük Mobilyalar ile Dekorasyon

 

Oturma odası için en iyi dekorasyon fikirleri arasında küçük mobilyalar çok sık kullanılan dekorasyon fikirleri arasında yer alır. İç mimarlar genellikle çok büyük boyutlarda mobilyalar seçerek odayı küçültmeye sebep olurlar.

Küçük mobilya kullanımı ile odayı daha ferah ve daha kullanışlı bir hale getirmek mümkündür. Minimal kanepe ve sehpa seçimine son derece dikkat etmek gerekir.

Aynı zamanda televizyon ünitesi seçiminde de minimallikten yana olarak evdeki geçişlerin daha kolay olmasını sağlamak mümkündür. Halıların da genellikle küçük seçilmesinde fayda vardır.

 

Köşe Koltukları İle Dekorasyon

 

Oturma odasının olmazsa olmaz dekorasyon fikirlerinden biri olan köşe koltukları oldukça şık ve spor duran bir görünüm yakalamak için uygun bir dekorasyon fikridir.

Köşe koltuğuna en olarak bir ya da iki tekli koltuk kullanmakta mümkündür. Küçük oturma odalarında yer tasarrufu sağlamaktadır.

Hem rahat bir ortam elde etmek hem de şık bir görünüm yakalamak adına oldukça ideal bir mobilya olmaktadır. Son dönemlerde oturma odası dekorasyonunda fazlasıyla tercih edilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version