Plexr Nedir
Plexr

Türkiye’de pek çok kişi göz kapağının sarkmasından şikayetçi fakat göz kapağı ameliyatı da olmak istemiyorlar. Hatta ameliyattan korkan kişiler bile var. Bu yüzden ameliyatsız olarak yapılan plexr tedavi yöntemine yöneliyorlar. Plexr, sadece göz kapağı değil diğer cilt lezyonları ile olan sorunları ortadan kaldırmak için üretilen bir cihazdır.

Bu cihaz aslında maddenin dördüncü halini kullanır. Cihazı uyguladığınız bölgede azot ve su buharı yüksek enerji ile birleşince plazma haline dönüşür ve cihaz bu dönüşümü kullanır. Plexr uygulaması istediğiniz bölgede küçük bir elektrik arkının oluşmasını sağlar. Bu elektrik ile de istenmeyen sorunlar ortadan kaldırılır.

Plexr Hangi Sorunlar İçin Kullanılır?

İnsanların göz kapaklarındaki düşüklükler için plexr kullanılabilir. Plexr sayesinde göz kapaklarının toplanması sağlanır. Vücudunuzda sarkma ya da kırışıklık varsa bunların tedavisi içinde kullanılır. Fibrom, siğil, papillom, ksantelezma gibi sorunlardan müzdarip olan kişiler için, çatlak, akne izi, ameliyat veya kaza sonucu oluşmuş yara izleri için, dövme ve leke izleri için plexr oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Acısız bir şekilde tüm sorunlarınızdan bu cihaz sayesinde kurtulabilirsiniz. Acı hissetmemeniz için tedavi sırasında anestezik bir krem veya lokal anestezik enjeksiyonlar uygulanır. Siz sadece hafif bir ısı hissedersiniz. 

Plexr Göz Kapağı İçin İşlem Nasıl Yapılıyor?

Göz kapağı, yüzümüzdeki en ince deriye sahip bölgelerden bir tanesidir. Bu bölgeye her tedavi şekli uygulanmaz. Uygulandığı takdirde göz bölgesi deformasyonu çok fazla rastlanıyor. Fakat plexr ile böyle bir sorun yaşanmıyor. Plexr işlemi yapılmadan önce göz bölgesi temizleniyor ve oraya lokal krem sürülüyor. Krem göz kapağını o kadar iyi kaplıyor ki kişi tedavi sırasında acı hissetmiyor. İlgili Link: Göz Kapağı Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur

Krem plexr işleminden yaklaşık olarak yarım saat önce uygulanıyor. Ardından plexr ile göz kapağı üzerinde sivri uç ile kahverengi noktalar açılıyor. Bu işlem yaklaşık olarak 5-20 dakika arası sürüyor ve ardından işlem sonlandırılıyor. İşlem sonrasında bölgeye dokunmamaya dikkat etmek gerekiyor. 

Plexr Cihazını Kullanmanın Yan Etkileri Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Plexr cihazı kullanıldıktan sonra uygulanan bölgede yanma veya karıncalanma hissi olur. Bu genellikle yaygın olarak görülen bir yan etkidir. Uygulanan bölgede şişlik meydana gelebilir. Bu bölgede ödem oluşabilir. Bu yan etkilerde sıra bir süre içerisinde geçecektir. Endişelenmeye gerek yoktur. Yanma hissi 1 veya 3 gün içerisinde kendiliğinden geçer herhangi bir işlem uygulamaya gerek yoktur. Tedaviden sonra küçük küçük benekler oluşabilir. Bu kahverengi benekler daha sonra kabuklaşacaktır. Bu bölgeyi kuru tutmaya dikkat edilmelidir. İlgili Link: Çocuklarda Şaşılık Neden Olur Tedavi Yöntemleri?

Tedaviden Sonra Yapılması Gereken İşlemler

2 hafta sürecek kabuklaşmada kesinlikle kabukları kaldırmaya çalışmayın. Kendiliğinden düşmesini beklemek en doğru harekettir. Tedaviden sonra cildinize nemlendirici ürünler kullanmayın. Cildinizi korumak için güneş koruyucu krem kullanabilirsiniz. Onun dışında alkol bazlı her üründen uzak durun onun yerine  antibiyotikli ya da streoidli pomad çeşitlerinden kullanabilirsiniz. İşlem bölgesini çok sıcak, çok soğuk sudan uzak tutun. Saf sabun ile yıkayabilirsiniz. Saf sabun herhangi bir sorun oluşturmaz. 

Plexr Kullandıktan Sonra Beklenti Nasıl Olmalıdır?

İlk seansta hemen düzelir tarzında bir beklentiye girmek doğru değildir. Beklentinizi 1-3 seanstan sonrası için yüksek tutabilirsiniz. Çünkü kişiye bağlı olarak plexr uygulaması değişiklik gösterebilir. Birinde ilk günden etki ederken birisine birkaç seansta etki edebilir. Fakat beklentinizden kesin sonuçlar alacağını bilmelisiniz. Cildin gevşekliğine, az su içip içmemeye göre, yaşa, alkol-sigara kullanımına bağlı olarak beklentilerinizi ayarlamalısınız. Tüm bu analizler ile ne kadar zamanda etkili olacağı aşağı yukarı hesaplanabilir. 

Plexr Cihazının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Plexr plazma cihazını kullanmanın en büyük avantajı ameliyatsız olmasıdır. Bıçak altına yatmaktan korkan herkes gönül rahatlı ile kullanır. Ameliyatta yaşanabilecek sorunlar ortadan kalkar. Ağrı veya acı hissedilmez. Kişinin yaşamını tehlikeye sokacak yan etkiler içermez. Kolaylık yapılabilen bir işlemdir. Plexr tedavisi günlük yaşamanızı zorlaştırmaz. Kısa bir sürede tamamlanır. Ameliyatta oraya pansuman yapılması gibi sorunları plexr ile yaşamazsınız.

Etkili ve kesin bir çözümdür. Farklı tedaviler gibi yıllarca uygulanması gerekmez. Kişiye daha sağlıklı bir yaşam olanağı sunar. Yaşanılan sorunlar yüzünden kişilerin kaybettikleri öz güvenin tekrar kişiye kazandırılmasını sağlar. Tüm bu avantajlar ile birlikte kişiler ameliyat yerine, farkı tedavi şekilleri yerine Plexr plazma tedavi yöntemini tercih ediliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz