Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Saç Ekimi Nasıl Yapılır | Dinamik Yaşam

Saç ekimi oldukça profesyonel ve uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yapılması gereklidir. Sağlıklı saçlara kavuşmak isterken başka sorunlarla karşılaşmamak için oldukça dikkatli olmalısınız Seçtiğiniz klinik için mutlaka bazı kriterlere dikkat etmelisiniz. Uzman bir hekim tarafından mı yapılıyor, sağlık bakanlığının şartları yerine getiriyor mu, hijyenik mi, acil durumlarda müdahale edebilecek ekipmanları var mı? Gibi sorularının cevaplarına dikkat etmelisiniz. Ayrıca işlem sonrası doğal görünümlü saç ekimi olacak mı? Tüm bunlar sizin için oldukça önemli sorulardır.

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır Ve Hangi Yöntemler Uygulanır?

 

Saç ekimi işlemine başlanmadan önce saç ekimi yapılacak kişi ile bir ön görüşme yapılır. Bu görüşme sonrası hastanın saç analizi ve bazı testler yapılır. Eğer kanser hastası iseniz ya da şeker hastalığınız varsa saç ekimi uygulanmayabilir. Kanser hastaları tedavi sonrası bu işlemi uzman bir hekimle görüşerek yaptırabilir. Peki, Saç ekimi için Hangi Bölüm Okunmalı? Bu sorunun cevabı ise bir plastik cerrahı ya da dermatologdur. Uzman hekimle yaptığınız görüşme sonucunda eğer saç ekimine uygunsanız saç ekimi süreci başlar.

Saç ekimi için uygun yöntem belirlenir. Daha sonra ise hastanın ön saç çizgisi belirlenir. Daha sonra canlı saç kökleri alınarak saç ekimi yapılacak bölgeye nakledilir. VIP saç ekimi hızlı ve rahat bir şekilde saç ekimi gerçekleştirilmesini talep eden hastalara yönelik bir hizmettir. Diğer yöntemler ise Fut yöntemi ve Fue yöntemidir. Bu yöntemler arasında FUE daha çok tercih edilmektedir. Bu yöntem birkaç aşamadan oluşur ve iz kalma olasılığı oldukça düşüktür. Bunun yanı sıra ise doğal görünümlü olması da ayrıca tercih sebebidir.

Saç Ekimini Kimler Yapmaktadır?

 

En iyi traşsız saç ekimi ve diğer saç ekimi yöntemlerini uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Saç ekimi sırasında yapılacak hatalar sizleri daha ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya bırakabilir. Bu nedenle saç ekimi işlemine karar verdiğiniz zaman mutlaka uzman bir hekim ve profesyonel bir hastaneden ya da klinikten randevu almalısınız. Çünkü bu süreç öncesi ve sonrası olan bir süreçtir. Saç ekimi işlemi başarı ile tamamlandıktan sonra mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır.

Saç ekimi sonrası mutlaka hekiminizin tavsiyelerini bire bir yerine getiriniz. Aksi takdirde beklenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun dışında ise ilk üç pansumana gitmeniz gerekmektedir. Kesinlikle ihmal etmeyin. Üçüncü gün ise saçınızı yıkamanız gerekir. Daha sonra ise 15 gün boyunca günde iki kez saç yıkama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Tüm bunların dışında ise saç ektirme işlemi acı veren bir işlem değildir. Lokal anestezi uygulandığından bu işlemi rahatlıkla yaptırabilir ve hekiminizin tavsiyelerini yerine getirirseniz kötü bir sürpriz ile karşılaşmazsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz