Saç Ekimini Kim Yapar | Dinamik Yaşam
Saç Ekimini Kim Yapar | Dinamik Yaşam

Günümüzde saç ekimi sıkça tercih edilen ve uygulanan işlemlerden biri haline gelmiştir. Ancak burada önemli olan saç ekimi değil saç ekiminin kimin yaptığıdır. Saç ekimi kesinlikle işinin uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Saç ekimine talep zaman geçtikçe artmış olabilir ancak bu işlem çok dikkat edilmesi gereken hususları barındırdığından uzmanlık şarttır. Yasal olarak dikkate alınırsa saç ekimini mutlaka plastik cerrahi ya da dermatoloji uzmanı uygulamalıdır.

 

Saç Ekiminde Uzmanlığın Önemi

 

Saç ekimine dair her işlem estetik cerrahi uygulaması içerisinde yer alır bu da işlemin plastik cerrahi ya da dermatologlar tarafından yapılabilmesi şartını öngörür.

Saç ekimi uzmanlık ister, hekimlik tecrübesi ister, tasarım ister, sanatsal anlamda yetenek ister. Hekimin bu konuda tecrübeli olmasının yanı sıra öncesinde başarılı sonuçlar almış olması da önemli bir kıstastır.

Saç ekimi yaptıracak birisi mutlaka hekimin tecrübelerini araştırmalıdır. Meslekteki yılları, ekim işlemlerinin sonuçlarını, bu statüde kazandırdıklarını incelemelidir. Başarısız olan bir saç ekimi; anormal görüntüde bir saç profili demektir.

Bu da saç ektirmek isteyen hastanın psikolojisini mahveder. Buna ek olarak saç ekimi yapılacak merkezinde özenli seçilmesi gereklidir. Her türlü teknolojik donanıma sahip olmalıdır, yasal kriterler çerçevesinde yapılan bütün işler ideal bir saç ekimi kapsamında olacaktır.

 

Saç Ekimi Aşamaları

 

Profesyonel bir saç ekiminin aşamaları, operasyon öncesinde ayrıntılı muayene ve tetkikler ister, hastanın motivasyonu dikkatlice tartılmalıdır, saçta bir tasarım yapılmalıdır, saçların yerleşeceği alanlar milim ölçülmeli, yönleri, derinlikleri tam anlamıyla detaylanmalıdır. Saç köklerinin hatasız bir şekilde yerleştirilmesi aşamanın son halidir.

Hatalı bir saç ekimi demek; alınan başarısız sonucun öncelikle hastadaki psikolojik yıkımıdır. Sonra hatalı ve sorunlu bir ekim gerçekleştiğinden saç görüntüsü vahimdir.

Bütün bunlarla karşı karşıya kalmamak için merkez araştırılmalı, hekim detaylı incelenmeli ve daha sonrasında bu işe evet denilmelidir. Tecrübe ve başarı göz ardı edilemez gerçeklerdir.

Bir saç ekimi operasyonu doğru yer ve doğru hekim seçimi ile başlar sonrasında model ve tasarımında kararlılık ister, ihtiyaca göre saç ekimi yapılarak işlem tamamlanır.

Hastaya saç ekimi öncesi yapılacaklar, işlem sonrası karşılaşılabilecek riskler  detaylıca bildirilmeli, seanslar halinde profesyonelce çalışılmalıdır. Saç ekimi yaptıran bir hasta bir kaç hafta içerisinde kendisindeki gelişmeleri gözleriyle görecektir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz