sakal-cikarmak-icin-ne-yapilir-gur-sakal-icin-taktikler

Gür Bir Sakala Sahip Olmak Mümkün müdür?

 

Sakal uzatmak istiyorum bunun için sakal ve bıyığın uzaması sürecinin daha etkili bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacak bir yol var mıdır? İlk bakışta oldukça basit gibi görünen bu sorular her yaşta milyonlarca erkek tarafından merak edilmektedir. Oysa buradaki problemin çözümü aslında sanıldığından daha karmaşıktır ve hassas bir ilgi ve ciddi şekilde sorun üzerine eğilmeyi gerektirir.

Sakalların Hızlı Uzaması İçin Aşırı Endişelenmenize Aslında Hiç Gerek Yoktur.

 

Çoğu durumda bu sürecin başlaması için belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu nedenle hemen bir ilaç bayiine gitmenize başlangıçta gerek yoktur. Bıyık ve sakal uzamaması problemlerinde doktorlar bunun yerine günde en az altı saat uyumayı ve düzenli spor yapmayı önermektedir. Bu sayede gün boyu yorulan vücudunuz düzgün bir biçimde dinlenebilir ve bu da hızlı sakal uzamalarını sağlayabilir.

Bıyık ve sakalın uzamasını hızlandırmak için etkili olan diğer adım yüzü temiz tutmak ve düzenli bir şekilde nemlendirmektir. Eğer sakal ve bıyıkların hızlı uzamasını istiyorsanız bunun için çaba göstermeniz gerekmektedir. Gerçekte tenin kuru olması bazen sakal ve bıyıkların uzama hızını yavaşlatıcı etki yapar. Bunun sebebi kurumuş hücrelerin ve kir parçacıklarının sakal kökleri çevresinde birikmesidir. Bu da sakalın hızlı çıkmasına engel olan bir durumdur. Bu kapsamda buhar terapisi tüm dünyadaki erkekler arasında popüler olarak kullanılan bir metottur. Bu terapi sayesinde sakal kökleri herhangi bir engelle karşılaşmadan gelişimlerini sürdürürler. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Saç bakım ürünlerinin yüze doğrudan uygulanması tavsiye edilmez çünkü bazıları içerdiği zararlı kimyasallar nedeniyle istenmeyen yüz reaksiyonlarına yol açabilir.

Bazı araştırmalar B grubu vitaminlerden birisi olan Biotin sakalın uzama hızı üzerinde olumlu etkileri olduğunu göstermiştir. Biotin keratinin üretimini tetikler ve böylece bıyık, sakal oluşum sürecini hızlandırır.

Biotin Nedir?

 

Biotin B7 vitamini olarak da bilinir. Eğer şu ana kadar herhangi bir saç bakım ürünü kullanmışsanız içerisinde Biotin’in de bulunduğunu görmüşsünüzdür. Fakat eğer sakal ve bıyık için Biotin kullanmaya karar vermişseniz yüz bakımı için olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Doğal yollarla da vücudunuzun Biotin ihtiyacını karşılamanız mümkündür. İçerisinde Biotin bulunan yiyecekler arasında yumurta sarısı, yer fıstığı vardır. Bu nedenle günlük yemek menünüzde bu ürünlerin de bulunmasına özen gösterin.

Eğer tüm çabalarınıza rağmen yüzünüzde sakal gelişimini hızlandırmayı başaramıyorsanız, medikal bir muayeneye katlanmanız gerekmektedir. Testesteron seviyesinin, genetik özelliklerin yanında tüm bir sağlık durumunuz bu süreç üzerinde etkilidir. Tüm kronik sıkıntılarınız hakkında doktorlarınızı bilgilendirmeniz mevcut durumunuzu söylemeniz kadar önemlidir. Doktorunuz saç bakımında kullanılan Rogain önerebilir ve bu ürünün yüksek düzeyde sakal uzamasına katkısı olduğu bilinmektedir.

Sakal çıkarmak için ne yapılır, hızlı sakal nasıl çıkar sorularına cevap vererek hızlı sakal uzatma yollarını ve sakal büyütme yöntemlerini ele aldığımız yazımızda son olarak sakal çıkarmada etkili olan bu üründen bahsedeceğiz. Rogain yüzünüze yaklaşık 4 saat boyunca uygulanarak kullanılan bir üründür. Diğer ilaçlar gibi bunun da yan etkileri vardır. Rogain yan etkileri arasında gözlerde yanmanın oluşması, cilt tahrişleri ve kaşıntı gibi zararları bilinmektedir. Bu nedenle ilk kez bu tür bir ürün kullanıyorsanız doktorunuza başvurmanızı öneririz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz