Sanal Kart Nedir Nasıl Kullanmalıyız
Sanal Kart Nedir Ne İşe Yarar | Dinamik Yaşam

Sanal kart, güvenilir çevrimiçi alışverişler yapmanızı sağlayan  bir kredi kartı türüdür. Sanal kart, normal kredi kartınızla çalışan bir karttır ve limit, kredi kartı sahibi tarafından belirlenir. Normal bir kredi kartı ile yaptığınız tüm işlemler sanal kart ile online olarak da yapılabilir. Aynı zamanda sanal kartınız ile normal veya fiziki kartınız diyebileceğimiz kartınızdaki kampanyayı da kullanabilirsiniz.

 

Sanal Kart Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Sanal kart kullanmak için, ilk olarak internet  bankacılığı kullanmanız gerekir. İnternetten herhangi bir siteden alışveriş yaparken, internet bankacılığı kullanarak kartınız için bir limit belirlemelisiniz. Güvenlik nedeniyle, lütfen belirlediğiniz sanal kart limitinin satın alınan mal ve hizmetlerin toplam bedelinden 10 veya 20 TL’yi geçmediğinden emin olunuz. Duruma bağlı olarak, belirlenen limiti artırabilir veya azaltabilirsiniz. Ayrıca sanal kartın fiziksel kartınızın limitini kullandığını da bilmelisiniz

 

Nedir Sanal Kart? Ne İşe Yarar?

 

Peki, sanal kart ne işe yarar? Kredi kartlarının güvenlik konusu şu anda çok  yüksek olsa da hala riskler var. Çünkü online alışveriş yaptığınızda kredi kartı bilgilerinizi internette paylaşıyorsunuz. Sanal kart ile bu riski sıfıra düşürebilirsiniz. Çünkü en çok sanal kartınızın limitini siz belirlersiniz. Alışveriş yaparken sanal kart limitini özgürce ayarlayabildiğiniz için sanal kartınızı kimse kullanamaz. Aynı zamanda sanal kartınız fiziksel kartınız ile aynı işlevlere sahip olduğu için fiziksel kartınızın 3D  güvenlik işlevi de sanal kartınız için önemlidir. Kısacası sanal kart internetteki güvenliğinizi arttırır.

 

Nasıl Sanal Kart Sahibi Olunur?

 

Sanal kart sahibi olmak için çalıştığınız  bir bankanın internet bankacılığı kullanıyor olmanız gerekir. Ayrıca fiziksel bir kredi kartınız da olmalıdır. İnternet bankacılığınız  ile  fiziksel bir kredi kartınız varsa, sanal kart oluşturmak çok kolaydır.  Kullandığınız bankanın online bankacılık, kredi kartları bölümüne giderek sanal kartınızı çok kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca çalıştığınız bankadan sanal kart kullanmak isterseniz şubeyi arayarak veya telefonla online bankacılık üzerinden sanal kredi kartı alabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere sanal kredi kartı sadece internet ortamında kullanılmaktadır. Belirli bir kartınız yok. Ama isterseniz bazı bankalar temsili olarak sanal kart gönderiyor. Ardından bir limit belirleyerek kartınızı kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz