Ana Sayfa TEKNOLOJİ Seyahatlerinize Yardımcı Olacak Mobil Uygulamalar

Seyahatlerinize Yardımcı Olacak Mobil Uygulamalar

0
Seyahatlerinize Yardımcı Olacak Mobil Uygulamalar | Dinamik Yaşam
Seyahatlerinize Yardımcı Olacak Mobil Uygulamalar | Dinamik Yaşam

Gelişen teknoloji ve akıllı telefonlar vasıtası ile hayatımız her geçen gün daha da kolaylaşır. Bu kapsamda hemen hemen her gün yeni bir akıllı telefon uygulaması hayatımıza giriyor desek mübalağa yapmış olmayız. Bu kapsamda geliştirilmiş ve özellikle seyahatlerinizde işlerinizi kolaylaştırıp size yardımcı olacak bazı uygulamalara değinmek istiyoruz.

 

Biletall.com

 

Biletall.com uygulaması nereye seyahat edecekseniz o bölgeye olan alternatif vasıtaları listeleyen bir uygulamadır. Örneğin Ankara’dan İstanbul’a seyahat edecekseniz uygulama üzerinden tarihi seçtikten sonra alternatif vasıtaların sıralandığını göreceksiniz.

Uygulamanın sağladığı avantaj sadece otobüs bileti ile de sınırlı değil. Aynı zamanda tren, gemi ve uçak seferlerini de aynı uygulama üzerinden görebiliyorsunuz. Size uygun olan sefer sayısına tıkladığınızda koltuk seçimini yapıp çevrimiçi olarak biletinizi alabiliyorsunuz. Uygulama, bileti açık bilet haline getirmenize de olanak sağlıyor.

 

Bla Bla Car

 

Bu uygulama, seyahatini özel aracı ile gerçekleştiren kullanıcıların listesini görmenize imkân sağlıyor. Öncelikle aracı olan kullanıcı sisteme hangi gün, hangi saatte seyahat edeceğini ve kaç kişilik boş yeri olduğunu ve seyahat ücretini yüklüyor. Yolculuk yapacak olan kişi de uygulama üzerinden bu talebi görüyor ve araç sahibi ile iletişime geçiyor.

İki taraf da şartlarda anlaşırsa belirlenen günde buluşup seyahatlerini gerçekleştiriyor. Bu uygulama sayesinde otobüs biletine vereceğiniz ücretten çok daha uygun bir fiyata seyahat edebilirsiniz.

 

Google Haritalar

 

Bu uygulama, hemen hemen hepimizin yaygın olarak kullandığı bir uygulamadır. Google haritalar sayesinde özellikle özel aracınızla yaptığınız seyahatlerde yolda kaybolma ya da adres arama problemi ile karşılaşmazsınız.

Uygulamaya gideceğiniz yeri girdikten sonra sesli ve görsel olarak yer tarifinin yapıldığını göreceksiniz.

 

Yakıt İstasyonları

 

Piyasada bol miktarda akaryakıt şirketi vardır. Bu şirketlerin Türkiye’nin neresinde istasyonlarının olduğu mobil uygulamalarda görülür.

Çeşitli yakıt istasyonlarının mobil uygulaması yardımı ile yol güzergâhında nerede yakıt istasyonunun olduğunu görebilirsiniz.

Bu kapsamda aracınızın yakıtını ona göre ayarlayıp yakıtın bitmesi ya da yolda kalma gibi olumsuz problemlerle karşılaşmazsınız. Özellikle belli bir yakıt istasyonundan sürekli akaryakıt almayı tercih eden insanların son derece işine yarayacak bir uygulama…

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version