Seyhan Soylu
Seyhan Soylu Kimdir

Seyhan Soylu yani bilinen lakabı ile Sisi, 1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. Bir zamanların en tanınmış ünlüleri arasında yer almaktaydı. Birçok tanınmış ünlü kişiye menajerlik yapmıştır. Seyhan Soylu’nun babası elçilik görevlisi, annesi ise CHP kadın kolları üyesidir. Annesinin mesleği aynı zamanda öğretmenliktir. Seyhan Soylu, ailenin üç çocuğundan birisidir.

Erkek olarak dünyaya gelen ve daha sonra cinsiyet değiştirerek kadın olmuştur. Bir zamanlar sanatçı dünyasında aranan isimlerden olan Seyhan Soylu, transseksüeldir. Küçük yaşlarda kendisinde olan bu durumun farkında olduğunu belirtmektedir. 13 yaşından itibaren kadınlık hormonu almaya başlamıştır.

Seyhan Soylu’nun Mesleği

Birçok ismin menajerliğini yapmış ve sanat camiasındaki uzun yıllar çalışmıştır. Seyhan Soylu’nun ilk mesleği, polisliktir. 14 yaşındayken bekçi tarafından sıkıştırılmak istenmiş ve karşı çıkınca da bekçiden dayak yemiştir. Yaşadığı bu üzücü olaydan sonra polis olmayı istemiştir. Polis olmayı istemesindeki neden, kendisini ve kendi gibi yaşayan kişileri korumaktır.

Bu amaç için çalışan Seyhan Soylu, polis Akademisi’ne birincilikle girmiştir. Ancak cinsel tercihinden dolayı polis akademisinden atılmıştır. Seyhan Soylu yaptığı açıklamada, suçunun cinsel değil ruhsal tahrik olduğunu belirtmiştir. Seyhan Soylu, sanat camiasının yanı sıra siyasete de atılmıştır. Saadet partisi milletvekili aday adayı olmuştur.

Geçtiğimiz yıllarda CHP, DSP gibi partilerde de faaliyetler göstermiştir. Seyhan Soylu, bir dönem şarkıcılığa da soyunmuştur. Ancak bu serüveni çok uzun sürmemiştir. Azerbaycan Bakü’de, radyo ve televizyon eğitimi almıştır. Çıkardığı şarkılar, dinleyici tarafından beğenilmemiştir. Seyhan Soylu günümüzde organizatör ve menajerlik görevi yapmaktadır.

Seyhan Soylu’nun Hayatı

Seyhan Soylu yani Sisi, 1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi öğretmenlikten ayrılıp, CHP üyesi olarak görev yapmıştır. Uzun yıllar siyaset camiasında yer alan Soylu, 2007 yılında genel seçimlerde DSP’nin milletvekili aday adayı olmuştur. Polislik görevinden ayrıldıktan sonra medya kuruluşlarında çalışmıştır. Günümüzde hâlen 70’e yakın sanatçının menajerliğini yapmaktadır.

28 Şubat süreci öncesi Turgut Özal’ın teklifiyle strateji dergisinde görev yapmıştır. Ancak tarihler 19 Ağustos 2008’i gösterdiğinde Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınmıştır. 28 Şubat sürecinin önemli unsurlarından olan Ali Kalkancı ve Fadime Şahin olaylarıyla ismini duyurmuştu.

Seyhan Soylu’nun Evlilikleri

Ünlülerin menajeri olarak tanınan Seyhan Soylu, üç kez evlenmiştir. 3. Evliliğini Rizeli işadamı Fahri Yazıcı ile gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin en tanınmış transseksüelleri arasında yer alan Seyhan Soylu, Fahri Yazıcı ile imam nikâhı yapmıştır. Nikâhta, dini kurallar yerine getirilmiştir.

Seyhan Soylu Hakkında
Seyhan Soylu

Nikâh öncesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti, sonrasında ilahiler okunmuş ve semazenler gösteri yapmıştır. Seyhan Soylu, nikâhta başörtüsü peçe takmıştır. Seyhan Soylu, bu görüntüleri ile gündeme oturmuştur. Yaptığı 3. Evliliği sonrasında Seyhan Soylu, bundan sonraki yaşamında daha mütevazı bir hayat tercih edeceğini açıklamıştır. Hayatı hep merak konusu olan Seyhan Soylu, sosyal medyada yaptığı paylaşımları ile de dikkatleri çekmektedir.

Seyhan Soylu’nun üçüncü evliliğini gerçekleştirdiği Fahri Yazıcı ise ikinci evliliğini yapmıştır. Rizeli işadamı, turizm ve taşımacılık yapmaktadır. İkilinin düğününde misafirler, Antalya’ya özel uçaklarla getirildi. Misafirlerin konaklaması için lüks bir otel bir haftalığına kiralandı.

Sperm Dondurma 

Her yaptığı ile gündeme oturan bir zamanların en ünlü isimlerinden Ancak bu ameliyat öncesinde spermlerini dondurmuştur. Spermlerini yurt dışında bir bankaya koyduğunu açıklamıştır. Kadın olma ameliyatını Londra’da yapmıştır. Ameliyat sonrasında ilk kez bu haberi annesiyle paylaşmıştır. Annesine ameliyat olduğundan bahsedince annesinden “ yıktın beni” cevabını almıştır. İlgili Link: Tüm Yönleriyle Gupse Özay

Özal’ın Önünde Soyundu 

Seyhan Soylu, bir zamanların Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın önünde protesto amaçlı soymuştur. Seyhan Soylu’nun kolunda bozkurt dövmesi vardır. Arkadaşları arasında Asena diye bilinir. Bir dönemler MHP’den teklif aldığını, ancak bunu kabul etmediğini belirtir. Kabul etmeme nedeni olarak da MHP’yi zor durumda bırakmamak için yaptığını açıklamıştır. 12 Eylül sonrası, no no tişörtü giyen Seyhan Soylu Turgut Özal’ın önünde soymuştur.

İlgili Link: Ali Başak Karatay Hakkında Merak Edilenler

Bu protestosu sonrasında gözaltına alınmıştır. Yaptığı açıklamada, o 15 günlük süre boyunca dayak yediğini belirtmiştir. Seyhan Soylu, daha sonra Turgut Özal’la tanıştığını ve yaptığı hareketten dolayı çok utandığını da açıklamıştır. Seyhan Soylu, günümüzde daha dingin ve mütevazı bir hayat yaşamak istediğini belirtmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz