Ana Sayfa ESTETİK Sonbahar Makyajı

Sonbahar Makyajı

0
Sonbahar Makyajı Renkleri
Sonbahar Makyajı | Dinamik Yaşam

Makyaj olgusu son derece kapsamlı olan bir uygulamadır. İşin içine kimi zaman sanatsal olan olgular da girer. Günümüzde dünyanın neresinde olursa olsun birçok kadın makyajsız adım bile atmamaktadır. İş de bu noktada işin içine bir de moda denen olgu girer. Zira her sezon yeni makyaj trendleri ortaya çıkar. Dünya moda trendleri hem yaz hem de kış sezonu için belirleyici olan öne çıkan makyaj tarzlarını ortaya koyar ve kadınlar her yaşta her statüde bunu uyguluyor.

Sonbahar Makyajında Öne Çıkan Tonlar

Bu sonbahar sezonu için baktığımızda oldukça marjinal gibi görünecek makyaj trendleri karşımıza çıkıyor. Bunların en ilginci belki de makyaj sıçramaları ki bu makyajın çok doğru bir biçimde yapılması gerekiyor.  Pembemsi allıklar da bu sonbahar mevsiminde oldukça gençler arasında oldukça popüler olacak gibi görünüyor. Bronz bir ten de oldukça moda ki en solgun ciltlerin bile böylece solgun görünme şansı bulunmuyor. Renkli göz farı ve altın renginde olan makyaj rengi de sonbahar makyajında öne çıkıyor.

2020 Sonbahar Makyaj Trendleri

 

Sonbahar Makyajı | Dinamik Yaşam

Sonbahar makyaj trendlerinde yazdan kalma bir canlıklık için, şeftali ve turuncu tonlarını tercih edebilirsiniz. Uyumlu bir görünüm için ton sür ton yaparak, şeftali rengi bir ruj, turuncu tonlarında far ve allık tercihi ile bahara fresh bir görünüm ile merhaba deyin.

Renklere Yer Açın

Renkli bir göz makyajı tercih etmek bazen riskli olabilir. Ama bu sezon renklere kucak açıyoruz. Bu sezon  mavi, gri ve siyah tonlarının uyumundan faydalanabilirsiniz. Kirpiklerinizde de mavi renk bir rimel tercih ederseniz daha güzel bir etki yakalayabilirsiniz.

Örümcek Kirpikleri Deneyin

Bakışlarınız ne kadar dramatik olursa bu sezonun en dikkat çekeni siz olacaksınız! Moda Haftalarinda da belirgin kirpikler başrolü kimseye kaptırmadı. Tom Ford deFilesinde gördüğümüz derin ve çekici bakışlar, bu sezonun öne çıkan trendleri arasına adını yazdırdı bile… Örümcek kirpiklere sahip olmak için dolgunlaştırıcı etkisi yüksek maskaraları deneyin.

Kırmızıdan Vazgeçmeyin !

Güzellik dünyasının modası hiç geçmeyen trendi, kırmızı dudaklar… Bu baharda iddialı olmaya hazır olun! Zira farklı tonlarıyla kırmızı ruj bizi etkisi altına alma, ya kararlı gibi görünüyor. Kırmızı ruju, sade bir göz makyajı ile tercih etmelisiniz. Böylece odak noktası gözler… Hafif gizemli bir etki yakalamak istiyorsanız, gözlerde kahverengi bir far ile buğulu bir görünüm yapabilirsiniz.

Göz Kalemi Geri Döndü

Bir dönem popülerliğini eyelinera bırakan göz kalemi artık geri döndü. Göz kalemi ile daha yumuşak geçişler yapabilir, buğulu bakışları seviyorsanız göz kalemini çektikten sonra küçük hilelerle bu etkiyi yakalamak çok kolay. Bunu isterseniz bir fırça ile ya da kulak çubuğu ile yapabilirsiniz. Farklı renklerde de derin bakışlar için Maybelline yeni göz kalemlerini deneyebilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version